preloader

Prašome palaukti

Noliprel forte, 5mg+1,25mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Noliprel forte, 5mg+1,25mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Perindoprilis+Indapamidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg+1,25mg
Prekės kodas: 200152

Didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Noliprel forte ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Noliprel forte 3. Kaip vartoti Noliprel forte 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Noliprel forte 6. Kita informacija

  1. KAS YRA Noliprel forte IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kas yra Noliprel forte? Noliprel forte yra dviejų veikliųjų medžiagų, t. y. perindoprilio ir indapamido, derinys. Tai antihipertenzinis preparatas, vartojamas didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.

  Kam vartojamas Noliprel forte? Perindoprilis priklauso vaistų, vadinamų AKF inhibitoriais, grupei. Šie vaistai veikia išplėsdami kraujagysles, todėl širdžiai darosi lengviau varinėti jomis kraują. Indapamidas yra diuretikas. Diuretikai padidina šlapimo išskyrimą pro inkstus. Tačiau indapamidas skiriasi nuo kitų diuretikų, nes jis tik šiek tiek padidina šlapimo kiekį. Kiekviena iš šių veikliųjų medžiagų sumažina kraujospūdį ir abi jos veikia kartu kontroliuodamos Jūsų kraujospūdį.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Noliprel forte   Noliprel forte vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) perindopriliui, bet kuriam kitam AKF inhibitoriui, indapamidui, bet kokiam kitam sulfonamidui arba bet kuriai pagalbinei Noliprel forte medžiagai; - jeigu anksčiau besigydant AKF inhibitoriais Jums buvo atsiradę tokių simptomų kaip pasunkėjęs švokščiantis kvėpavimas, veido ar liežuvio patinimas, smarkus niežulys ar odos bėrimas arba jei Jums ar Jūsų giminaičiams buvo atsiradę panašių simptomų (būklė, vadinama angioneurozine edema) kitomis aplinkybėmis; - jei sergate sunkia kepenų liga ar hepatine encefalopatija (degeneracine smegenų liga); jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno; - jei sergate sunkia inkstų liga ar Jums atliekama dializė; - jei Jums mažas ar didelis kalio kiekis kraujyje; - jei įtariama, kad Jums gali būti negydytas dekompensuotas širdies nepakankamumas (didelis skysčių susikaupimas, kvėpavimo pasunkėjimas); - jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Noliprel forte vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“). - jei žindote.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Jeigu Jums yra bet kuri iš toliau išvardytų būklių, pasakykite savo gydytojui prieš pradėdami vartoti Noliprel forte: - jeigu Jums yra aortos stenozė (pagrindinės kraujagyslės, išeinančios iš širdies, susiaurėjimas), hipertrofinė kardiomiopatija (širdies raumens liga) ar inkstų arterijos stenozė (arterijos, aprūpinančios inkstus krauju, susiaurėjimas); - jei sergate kitomis širdies ar inkstų ligomis; - jei sergate kepenų liga; - jei sergate kolagenoze (odos liga), pvz., sistemine raudonąja vilklige ar sklerodermija; - jei sergate ateroskleroze (arterijų sukietėjimas); - jei sergate hiperparatiroidizmu (sustiprėjusi prieskydinių liaukų veikla); - jei sergate podagra; - jei sergate diabetu; - jei laikotės bedruskės dietos ar vartojate druskos pakaitalus, turinčius kalio; - jei vartojate ličio preparatus ar kalį tausojančius diuretikus (spironolaktoną, triamtereną), nes jų negalima vartoti kartu su Noliprel forte (žr. skyrių „Kitų vaistų vartojimas“); - jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartaną), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų, - aliskireną.

  Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje.

  Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Noliprel forte vartoti negalima“ Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Noliprel Forte vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio, šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui, žr. skyrių “Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Vartodami Noliprel forte turite pasakyti savo gydytojui ar kitam medicinos darbuotojui, jei: - Jums ruošiamasi atlikti anesteziją ir/ar operaciją; - neseniai viduriavote ar vėmėte arba netekote skysčių; - Jums ruošiamasi atlikti dializę ar MTL aferezę (cholesterolio pašalinimą iš kraujo tam tikru aparatu); - Jums ruošiamasi atlikti desensibilizuojamąjį gydymą, siekiant sumažinti alerginę reakciją į bičių ar vapsvų įgėlimus; - Jums ruošiamasi atlikti tyrimą, kurio metu reikės suleisti jodo turinčią kontrastinę medžiagą (tam tikrą medžiagą, kurią suleidus rentgeno spinduliuose tampa matomi tokie organai kaip inkstai ar skrandis).

  Sportininkai turi žinoti, kad Noliprel forte yra veiklioji medžiaga (indapamidas), dėl kurios gali būti teigiamas dopingo testo rezultatas.

  Noliprel forte negalima vartoti vaikams.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Neturite vartoti Noliprel forte kartu su: - ličiu (vartojamu depresijai gydyti); - kalį tausojančiais diuretikais (spironolaktonu, triamterenu), kalio druskomis.

  Kiti vaistai gali turėti įtakos gydymui Noliprel forte. Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių. Pasakykite savo gydytojui, jei vartojate toliau išvardytus vaistus, nes gali prireikti imtis ypatingų atsargumo priemonių: - kitus vaistus nuo didelio kraujospūdžio, įskaitant angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Noliprel forte vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“; - prokainamidą (sutrikusiam širdies ritmui gydyti); - alopurinolį (podagrai gydyti); - terfenadiną ar astemizolą (antihistamininius preparatus nuo šienligės ar alergijos); - kortikosteroidus, kurie vartojami įvairioms ligoms, tarp jų bronchinei astmai ir reumatoidiniam artritui gydyti; - imunosupresantus, vartojamus autoimuninėms ligoms gydyti ar išvengti organų atmetimo po jų persodinimo (pvz., ciklosporiną); - vaistus nuo vėžio; - eritromiciną injekcijomis (antibiotiką); - halofantriną (nuo tam tikrų maliarijos rūšių); - pentamidiną (vartojamą gydyti pneumonijai); - injekcinius aukso preparatus (vartojamus reumatoidinio poliartrito gydymui); - vinkaminą (vartojamą gydyti pažinimo sutrikimus, įskaitant atminties susilpnėjimą seniems žmonėms); - bepridilį (vartojamą krūtinės anginai gydyti); - sultopridą (psichozei gydyti); - vaistus nuo širdies ritmo sutrikimų (pvz., chinidiną, hidrochinidiną, dizopiramidą, amjodaroną, sotalolį); - digoksiną arba kitus širdį veikiančius glikozidus (širdies ligoms gydyti); - baklofeną (raumenų įtempimui, kuris atsiranda dėl kai kurių ligų, pvz., išsėtinės sklerozės, gydyti); - vaistus nuo diabeto, tokius kaip insuliną ar metforminą; - kalcį, įskaitant kalcio maisto papildus; - stimuliuojančius vidurių laisvinamuosius vaistus (pvz., senos preparatai); - nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (pvz., ibuprofeną) ar dideles salicilatų (pvz., aspirino) dozes; - amfotericiną B injekcijomis (gydyti sunkias grybelines ligas); - vaistus nuo psichikos ligų, tokių kaip depresija, nerimas, šizofrenija (pvz., triciklius antidepresantus, neuroleptikus); - tetrakozaktidą (Krono ligai gydyti).

  Noliprel forte vartojimas su maistu ir gėrimais Noliprel forte reikia gerti prieš valgį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti Noliprel Forte prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Noliprel Forte. Noliprel Forte yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui. Žindymo laikotarpis Jei maitinate krūtimi, Jums Noliprel forte vartoti negalima. Nedelsdama pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti.

  Nedelsdama susisiekite su savo gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Įprastai Noliprel forte neveikia budrumo, bet sumažėjus kraujospūdžiui kai kuriems pacientams gali atsirasti svaigulys ar silpnumas. Tokiais atvejais gali pablogėti gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Noliprel forte medžiagas Noliprel forte tabletėse yra laktozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI Noliprel forte

  Noliprel forte visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas gali nuspręsti pakeisti dozavimą, jei yra sutrikusi Jūsų inkstų funkcija. Išgerkite tabletę ryte prieš valgį. Užsigerkite stikline vandens.

  Pavartojus per didelę Noliprel forte dozę Jei išgėrėte per daug tablečių, tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Perdozavus preparato pagrindinis poveikis yra kraujospūdžio kritimas. Jei labai sumažėja kraujospūdis (atsiranda svaigimas ir alpimas), reikia atsigulti ir pakelti aukščiau kojas.

  Pamiršus pavartoti Noliprel forte Labai svarbu vartoti vaistus kiekvieną dieną, nes tik reguliarus gydymas yra veiksmingas. Jei užmiršote pavartoti Noliprel forte, kitą dozę išgerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Noliprel forte Kadangi gydymas nuo didelio kraujospūdžio ligos paprastai taikomas visą gyvenimą, prieš nutraukdami gydymą šiuo vaistu pasitarkite su savo gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Noliprel forte, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu Jums atsiranda bent vienas iš toliau nurodytų simptomų, tuoj pat nutraukite vaistinio preparato vartojimą ir nedelsdami praneškite savo gydytojui: - veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, - smarkus svaigulys ar alpimas, - neįprastai greitas ar nereguliarus širdies plakimas.

  Šalutiniai poveikiai gali būti tokie (išvardyti mažėjančio dažnumo tvarka):

  - Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 pacientų): galvos skausmas, svaigulys, galvos sukimasis, badymo ir tirpimo pojūtis kūne, regėjimo sutrikimai, spengimas ausyse (triukšmo pojūtis ausyse), apsvaigimas dėl mažo kraujospūdžio, kosulys, dusulys, virškinimo sutrikimai (pykinimas, epigastrinis skausmas, anoreksija, vėmimas, pilvo skausmas, skonio sutrikimai, burnos džiūvimas, dispepsija arba virškinimo pasunkėjimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas), alerginės reakcijos (pvz., odos bėrimas, niežulys), raumenų mėšlungis, nuovargio jausmas;

  - Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų): nuotaikos svyravimai, miego sutrikimai, bronchų spazmas (spaudimas krūtinėje, švokštimas ir dusulys), angioneurozinė edema (švokštimas, veido ar liežuvio patinimas), dilgėlinė, purpura (taškinės kraujosruvos odoje), inkstų pažeidimas, impotencija, prakaitavimas;

  - Labai reti (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų): minčių susipainiojimas, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (nereguliarus širdies plakimas, krūtinės angina, miokardo infarktas), eozinofilinė pneumonija (reta plaučių uždegimo rūšis), rinitas (nosies užgulimas ir sloga), sunkūs odos pažeidimai, pvz., daugiaformė eritema. Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (kolagenozės rūšis), ši liga gali pablogėti. Taip pat pasitaiko padidėjusio jautrumo šviesai reakcijų (pakitimų odoje) pabuvus saulėje ar dirbtinėje ultravioletinėje šviesoje.

  - Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): alpimas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies plakimas (Torsade de Pointes), nenormalūs širdies veiklos rodmenys EKG, padidėjusios kepenų fermentų koncentracijos.

  Gali atsirasti pakitimų kraujyje, laboratorinių kraujo tyrimų pokyčių ir inkstų, kepenų ar kasos pažeidimų. Gydytojui gali prireikti tirti Jūsų kraują, kad galėtų stebėti Jūsų būklę.

  Esant kepenų nepakankamumui (kepenų ligos) gali pasireikšti hepatinė encefalopatija (degeneracinė galvos smegenų liga).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Noliprel forte

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės ir tablečių talpyklės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Noliprel forte vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Noliprel forte sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra perindoprilio argininas ir indapamidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg perindoprilio arginino (atitinkančio 3,395 mg perindoprilio) ir 1,25 mg indapamido. - Pagalbinės medžiagos: tabletės branduolyje yra laktozė monohidratas, magnio stearatas (E470B), maltodekstrinas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E551), karboksimetilkrakmolo A natrio druska, ir tabletės plėvelėje yra glicerolis (E422), hipromeliozė (E464), makrogolis 6000, magnio stearatas (E470B), titano dioksidas (E171).

  Noliprel forte išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Noliprel forte yra baltos pailgos, lazdelės formos plėvele dengtos tabletės. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 5 mg perindoprilio arginino ir 1,25 mg indapamido. Tabletės tiekiamos talpyklėmis po 14, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 100 ar 500 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Les Laboratoires Servier 50, rue Carnot 92284 Suresnes cedex Prancūzija

  Gamintojas Les Laboratoires Servier Industrie 905 route de Saran 45520 Gidy Prancūzija

  arba

  Servier Ireland Industries Ltd Gorey Road Arklow – Co. Wicklow Airija

  arba

  ANPHARM Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne S.A. ul. Annopol 6B 03-236 Warszawa Lenkija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Austrija   Bi Preterax Arginin – Filmtabletten Belgija   Preterax 5mg/1,25mg Kipras   Coversyl Plus arginine 5 mg/1,25 mg Danija   COVERSYL COMP NOVUM Estija    NOLIPREL FORTE ARGININE Suomija  COVERSYL COMP NOVUM Prancūzija  BIPRETERAX  5 mg/1,25 mg Vokietija  BI PRETERAX N 5 mg/1,25 mg Graikija  PRETERAX 5 mg/1,25 mg Vengrija  NOLIPREL ARGININ FORTE Airija    COVERSYL ARGININE PLUS 5 mg/1,25 mg Film-coated tablets Italija    PRETERAX 5 mg/1,25 mg Latvija   NOLIPREL FORTE ARGININE Lietuva   Noliprel forte 5 mg/1,25 mg plėvele dengtos tabletės Liuksemburgas  Preterax 5 mg/1,25 mg Malta    BIPRETERAX Arginine 5 mg/1,25 mg Olandija  Coversyl Plus arg 5mg/1,25mg Lenkija   TERTENSIF COMBI Portugalija  PRETERAX 5 mg/1,25 mg Rumunija  NOLIPREL ARG FORTE 5 mg/1,25 mg Slovakija  NOLIPREL FORTE A Slovėnija  BIONOLIPREL 5 mg/ 1,25 mg Jungtinė Karalystė Coversyl Arginine Plus 5 mg /1,25 mg

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „SERVIER PHARMA” Konstitucijos prospektas 7 09308 Vilnius, Lietuva Telefonas 370 (5) 2 63 86 28

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas  2015-04-03

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Įprasta dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą. Jūsų gydytojas gali nuspręsti pakeisti dozavimą, jei yra sutrikusi Jūsų inkstų funkcija. Išgerkite tabletę ryte prieš valgį. Užsigerkite stikline vandens.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės