preloader

Prašome palaukti

Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml, vaikams, nosies purškalas (tirpalas), N1
Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml, vaikams, nosies purškalas (tirpalas), N1

Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml, vaikams, nosies purškalas (tirpalas), N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ksilometazolinas+Dekspantenolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 0,5mg/50mg/ml
Prekės kodas: 207363
Nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant nosies gleivinės uždegimu (rinitu) bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti.
4,03 €
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

Nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant nosies gleivinės uždegimu (rinitu) bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?1. Kas yra Septanazal vaikams ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal vaikams
3. Kaip vartoti Septanazal vaikams
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Septanazal vaikams
6. Pakuotės turinys ir kita informacija


1. Kas yra Septanazal vaikams ir kam jis vartojamas

Septanazal vaikams nosies purškale yra ksilometazolino hidrochlorido ir dekspantenolio.
Ksilometazolino hidrochloridas greitai sutraukia nosies gleivinės kraujagysles ir sumažina nosies gleivinės paburkimą bei gleivių išsiskyrimą, todėl sumažėja nosies užsikimšimo pojūtis. Dekspantenolis yra vitamino pantoteno rūgšties darinys, skatinantis nosies gleivinės gijimą ir ją apsaugantis.

Septanazal vaikams vartojamas:
- nosies gleivinės paburkimui mažinti sergant nosies gleivinės uždegimu (rinitu) bei gleivinės pažeidimo gijimui skatinti;
- nealerginiam nosies gleivinės uždegimui (vazomotoriniam rinitui) lengvinti;
- kvėpavimo pro nosį pasunkėjimui po nosies operacijos šalinti.

Šis vaistas skirtas vartoti 2 6 metų vaikams.


2. Kas žinotina prieš vartojant Septanazal vaikams

Septanazal vaikams vartoti negalima:
- jeigu Jūsų vaikui yra alergija ksilometazolino hidrochloridui, dekspantenoliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jeigu Jūsų vaikui yra sausasis nosies gleivinės uždegimas ir atsiranda šašų (sausasis rinitas);
- jeigu Jūsų vaikui buvo chirurginiu būdu pašalinta posmegininė liauka arba buvo atlikta kita operacija, susijusi su smegenų dangalais.
Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 2 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Septanazal vaikams:
- jeigu Jūsų vaikas vartoja monoamino oksidazės inhibitorių (MAOI) ar kitokių kraujospūdį didinti galinčių vaistų;
- jeigu Jūsų vaiko akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač jei yra uždaro kampo glaukoma;
- jeigu Jūsų vaikas serga sunkia širdies ir kraujagyslių sistemos liga (pvz., išemine širdies liga ar didelio kraujospūdžio liga);
- jeigu Jūsų vaikui yra antinksčių šerdinės dalies navikas (feochromocitoma);
- jeigu Jūsų vaikas serga medžiagų apykaitos liga (pvz., yra skydliaukės aktyvumo padidėjimas, pasireiškiantis smarkiu prakaitavimu, kūno temperatūros padidėjimu ir širdies plakimo padažnėjimu, arba serga cukriniu diabetu);
- jeigu Jūsų vaikui yra medžiagų apykaitos sutrikimas, vadinamas porfirija;
- jeigu Jūsų vaiko prostata yra padidėjusi.


Šio vaisto vartoti sergant lėtiniu rinitu galima tik prižiūrint medikui ir atsižvelgiant į nosies gleivinės atrofijos riziką.


Jei purškalo vartojama netinkamai ar per didelėmis dozėmis, gali pasireikšti sisteminis šalutinis poveikis, ypač vaikams (žr. poskyrį „Galimas šalutinis poveikis“).


Šio vaisto Jūsų vaikui nerekomenduojama vartoti, jei jis jau vartoja:
- bet kokio kito vaisto gripui gydyti;
- bet kokio kito kosuliui ir peršalimui gydyti skirto vaisto, kurio sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistų nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrino, efedrino, fenilefrino, oksimetazolino, ksilometazolino, tramazolino, nafazolino, tuaminoheptano).
Minėtų vaistų vartoti kartu su Septanazal vaikams nerekomenduojama, kadangi gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.


Vaisto turi nepatekti tiesiogiai ant akių.

Vaikams
Negalima vartoti didesnių dozių nei rekomendavo gydytojas. Dėl vaiko gydymo trukmės ir vaisto vartojimo dažnio pasitarkite su gydytoju.
Septanazal vaikams skirtas vartoti tik 2 6 metų vaikams. Vyresniems kaip 6 metų vaikams tiekiamas Septanazal suaugusiesiems nosies purškalas, kuriame yra didesnės veikliųjų medžiagų dozės.
Jūsų vaikas šio vaisto turi vartoti Jūsų prižiūrimas.
Jeigu per 3 dienas Jūsų vaiko savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Kiti vaistai ir Septanazal vaikams
Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Septanazal vaikams nerekomenduojama vartoti kartu su kai kuriais vaistais nuo depresijos (tranilcipromino tipo monoamino oksidazės inhibitoriais ar tricikliais antidepresantais) bei kraujospūdį didinti galinčiais vaistais, kadangi dėl minėtų medžiagų poveikio širdies ir kraujagyslių sistemai gali didėti kraujospūdis.


Septanazal vaikams vartojant kartu su kai kuriais vaistais gripui gydyti ar kitais kosuliui ir peršalimui gydyti skirtais vaistais, kurių sudėtyje yra simpatikomimetikų (vaistais nosies užgulimui gydyti, pvz., pseudoefedrinu, efedrinu, fenilefrinu, oksimetazolinu, ksilometazolinu, tramazolinu, nafazolinu, tuaminoheptanu), gali didėti su širdies ir kraujagyslių bei centrine nervų sistema susijusio šalutinio poveikio rizika.


Jei Jūsų vaikas vartoja bet kurių aukščiau minėtų vaistų, prieš Septanazal vaikams vartojimą būtina pasitarti su gydytoju.

Septanazal vaikams vartojimas su maistu ir gėrimais
Šį vaistą galima vartoti neatsižvelgiant į valgį.

Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Šio vaisto nėštumo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi duomenų apie nėščių moterų gydymo saugumą nėra.
Šio vaisto žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar ksilometazolino hidrochlorido išsiskiria su motinos pienu.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Jei šis vaistas vartojamas taip, kaip rekomenduojama, poveikis gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nėra tikėtinas.


3. Kaip vartoti Septanazal vaikams

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė 2 6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo. Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 7 dienas. Pradėti vartoti kartotinai galima tik padarius kelių dienų pertrauką.


Vartojimo metodas
Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.
Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.


Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu vaikas turi švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę.
Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.


Ilgalaikis ar didelių šio vaisto dozių vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės paburkimą ir suplonėjimą (pažeidimą).
Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys siauro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

Vartojimas vaikams
Rekomenduojama dozė 2 6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą. Dėl vaikų gydymo trukmės visada būtina pasitarti su gydytoju.


Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal vaikams dozę?
Pavartojus didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurijus didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija)), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai.

Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Septanazal vaikams
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Septanazal vaikams
Septanazal vaikams vartojimą galite nutraukti iš karto, kai jo nebereikia.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nedažnas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):
- padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., odos ir gleivinės patinimas, odos išbėrimas, niežulys.

Retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000):
- palpitacija (širdies plakimo pojūtis), tachikardija (dažnesnis širdies plakimas), hipertenzija (didelis kraujospūdis).


Labai retas šalutinis poveikis (gali atsirasti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10000):
- neramumas, miego sutrikimas, nuovargis (apsnūdimas, raminamasis poveikis), galvos skausmas, haliucinacijos (dažniausiai vaikams);
- širdies ritmo sutrikimai (aritmijos);
- nosies gleivinės patinimas (nutraukus gydymą), kraujavimas iš nosies;
- traukuliai (priepuoliai, ypač vaikams).


Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis):
- nosies gleivinės deginimas ir sausmė, čiaudulys.


Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


5. Kaip laikyti Septanazal vaikams


Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant pakuotės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.


Po pirmojo talpyklės atidarymo vaistą galima vartoti 3 mėnesius.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. Pakuotės turinys ir kita informacija


Septanazal vaikams sudėtis


- Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenolis.
Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio.
Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,05 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.
- Pagalbinės medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo.
Septanazal vaikams sudėtyje nėra konservantų.


Septanazal vaikams išvaizda ir kiekis pakuotėje
Nosies purškalas (tirpalas) (Nosies purškalas) yra skaidrus, bespalvis skystas tirpalas.

Septanazal vaikams dėžutėje yra 10 ml nosies purškalo (tirpalo) plastikinėje purškalo talpyklėje su purškalo pompa. 10 ml nosies purškalo (tirpalo) pakanka 100 išpurškimų.

Registruotojas ir gamintojas

KRKA, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:


UAB Krka Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4
Užubalių km., Vilniaus r.
LT -14013
Tel.: + 370 5 236 27 40

Šio vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
Čekija Septanazal pro děti 0,5 mg/50 mg v 1 ml
Bulgarija Септаназал за деца (Septanazal for children)
Estija Septanazal
Vengrija Septanazal 0,5 mg/1 ml + 50 mg/1 ml oldatos orrspray gyermekeknek
Lietuva Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml nosies purškalas (tirpalas), vaikams
Latvija Septanazal 0,5 mg/50 mg/ml deguna aerosols, šķīdums bērniem
Lenkija Septanazal dla dzieci
Rumunija Septanazal pentru copii
Slovakija Septanazal sprej pre deti
Slovėnija Septanazal za otroke

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-1214.


Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

3. Kaip vartoti Septanazal vaikams

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė 2 6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą (pagal poreikį). Dozė priklauso nuo individualaus jautrumo ir klinikinio veiksmingumo. Šio vaisto negalima vartoti ilgiau kaip 7 dienas. Pradėti vartoti kartotinai galima tik padarius kelių dienų pertrauką.


Vartojimo metodas
Pirmiausia nuo purkštuvo reikia nuimti apsauginį dangtelį.
Prieš pirmąjį vartojimą arba jei purškalas buvo ilgai nevartotas reikia kelis kartus paspausti purkštuvo viršutinę dalį, kol bus išpurkšta smulkių lašelių.


Purkštuvo antgalį reikia įkišti kiek įmanoma statesnėje padėtyje į vieną šnervę ir tada vieną kartą reikia paspausti purkštuvo viršutinę dalį. Purškimo metu vaikas turi švelniai įkvėpti pro nosį. Jei reikia, procedūra kartojama į kitą šnervę.
Po kiekvieno panaudojimo purkštuvo antgalį reikia nuvalyti popieriniu rankšluosčiu ir vėl uždėti dangtelį.


Ilgalaikis ar didelių šio vaisto dozių vartojimas gali sukelti lėtinį nosies gleivinės paburkimą ir suplonėjimą (pažeidimą).
Pacientai, kurių akispūdis padidėjęs (yra glaukoma), ypač sergantys siauro kampo glaukoma, prieš šio vaisto vartojimą turi pasitarti su gydytoju.

Vartojimas vaikams
Rekomenduojama dozė 2 6 metų vaikams yra po vieną įpurškimą į kiekvieną šnervę iki 3 kartų per parą. Dėl vaikų gydymo trukmės visada būtina pasitarti su gydytoju.


Ką daryti pavartojus per didelę Septanazal vaikams dozę?
Pavartojus didesnę šio vaisto dozę nei reikia arba netyčia nurijus didelį šio vaisto kiekį, gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis: vyzdžių susiaurėjimas (miozė), vyzdžių išsiplėtimas (midriazė), karščiavimas, prakaitavimas, odos blyškumas, lūpų pamėlimas (cianozė), pykinimas, traukuliai, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (širdies plakimo padažnėjimas, retas širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos nepakankamumas, širdies sustojimas, didelis kraujospūdis (hipertenzija)), kvėpavimo sutrikimai (plaučių pabrinkimas, kvėpavimo pasunkėjimas) bei psichikos sutrikimai.

Be to, gali pasireikšti apsnūdimas, sumažėti kūno temperatūra, suretėti širdies plakimas, sumažėti kraujospūdis, sustoti kvėpavimas ir ištikti koma.

Jeigu pastebėsite bet kurį iš minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

Pamiršus pavartoti Septanazal vaikams
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Septanazal vaikams
Septanazal vaikams vartojimą galite nutraukti iš karto, kai jo nebereikia.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Septanazal vaikams sudėtis


- Veikliosios medžiagos yra ksilometazolino hidrochloridas ir dekspantenolis.
Kiekviename mililitre nosies purškalo (tirpalo) yra 0,5 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 50 mg dekspantenolio.
Viename išpurškime yra 0,1 ml nosies purškalo (tirpalo), kuriame yra 0,05 mg ksilometazolino hidrochlorido ir 5,0 mg dekspantenolio.
- Pagalbinės medžiagos yra kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, išgrynintas vanduo.
Septanazal vaikams sudėtyje nėra konservantų.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti