preloader

Prašome palaukti

ILOXEN 200mg+30mg, plėvele dengtos tabletės, N12
ILOXEN 200mg+30mg, plėvele dengtos tabletės, N12

ILOXEN 200mg+30mg, plėvele dengtos tabletės, N12

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ibuprofenas+Pseudoefedrinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg/30mg
Prekės kodas: 383004494745
Prekės ženklas: ILOXEN
ILOXEN vartojamas suaugusiųjų ir 15 metų bei vyresnių paauglių peršalimo (nosies užgulimui, pasireiškusiam kartu su galvos skausmu ir/arba karščiavimu) simptominiam gydymui.
5,40 €

Kaina elektroninėje parduotuvėje gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatymas: Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Panašios prekės

Vaistinis preparatas

ILOXEN vartojamas suaugusiųjų ir 15 metų bei vyresnių paauglių peršalimo (nosies užgulimui, pasireiškusiam kartu su galvos skausmu ir/arba karščiavimu) simptominiam gydymui.


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
-    Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. 
-    Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
-    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
-    Jeigu simptomai pasunkėtų arba šio vaisto reikėtų vartoti ilgiau kaip 4 dienas suaugusiajam arba ilgiau kaip 3 dienas paaugliui, pasikonsultuokite su gydytoju.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?
1.    Kas yra ILOXEN ir kam jis vartojamas 
2.    Kas žinotina prieš vartojant ILOXEN 
3.    Kaip vartoti ILOXEN
4.    Galimas šalutinis poveikis 
5.    Kaip laikyti ILOXEN
6.    Pakuotės turinys ir kita informacija
 

ILOXEN sudėtyje yra 2 veikliosios medžiagos: ibuprofenas ir pseudoefedrino hidrochloridas.

Ibuprofenas priklauso nesteroidinių vaistų uždegimo (NVNU) grupei. NVNU malšina skausmą ir mažina padidėjusią temperatūrą.
 
Pseudoefedrino hidrochloridas priklauso kraujagysles siaurinančių vaistų, kurie veikia nosyje ir šalina jos užgulimą, grupei. 

ILOXEN vartojamas suaugusiųjų ir 15 metų bei vyresnių paauglių peršalimo (nosies užgulimui, pasireiškusiam kartu su galvos skausmu ir/arba karščiavimu) simptominiam gydymui.

Šį sudėtinį vaistą vartokite tik tada, kai užgulta nosis ir skauda galvą arba karščiuojate. Jeigu yra tik vienas iš šių simptomų, tai pasitarkite su vaistininku arba gydytoju dėl ibuprofeno arba pseudoefedrino vartojimo atskirai. 

Jeigu simptomai pasunkėtų arba šio vaisto reikėtų vartoti ilgiau kaip 4 dienas suaugusiajam arba ilgiau kaip 3 dienas paaugliui, tai pasikonsultuokite su gydytoju.
 

ILOXEN vartoti negalima:
•    jeigu yra alergija ibuprofenui, pseudoefedrino hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
•    jaunesniems kaip 15 metų žmonėms;
•    trečiąjį nėštumo trimestrą (t.y. nuo 7-ojo mėnesio);
•    žindymo laikotarpiu;
•    jeigu vartojant acetilsalicilo rūgštį arba kitų NVNU Jums buvo pasireiškusi alerginė reakcija arba dusulys, astma, išbėrimas, nosies niežulys ir varvėjimas arba veido patinimas;
•    jeigu Jūs sergate skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa (pepsine opa) arba kraujuoja iš virškinimo trakto, arba jeigu tokie sutrikimai anksčiau pasikartojo (bent 2 atskiri patvirtintos opos arba kraujavimo epizodai);
•    jeigu Jums anksčiau buvo prasidėjęs kraujavimas virškinimo trakte arba jo perforacija vartojant NVNU;
•    jeigu Jūs sergate sunkiu kepenų arba inkstų nepakankamumu;
•    jeigu Jūs sergate sunkiu širdies nepakankamumu;
•    jeigu yra sunkus širdies arba kraujagyslių sutrikimas (širdies liga, aukštas kraujospūdis, krūtinės angina, padažnėję širdies susitraukimai), padidėjęs skydliaukės aktyvumas, diabetas arba feochromocitoma (antinksčių navikas);
•    jei Jūs anksčiau patyrėte širdies priepuolį (miokardo infarktą);
•    jei Jūs anksčiau patyrėte insultą arba gydytojas yra Jums sakęs, kad turite padidėjusią insulto riziką;
•    jei Jums yra buvę traukulių;
•    jeigu dėl neaiškios priežasties sutrikusi kraujo gamyba;
•    jeigu padidėjęs Jūsų akispūdis (sergate uždaro kampo glaukoma);
•    jeigu pasunkėjęs šlapinimasis dėl prostatos sutrikimų;
•    jeigu Jums diagnozuota sisteminė raudonoji vilkligė (imuninės sistemos liga, dėl kurios skauda sąnarius, pakinta oda ir pasireiškia kitokių sutrikimų);
•    jeigu Jūs vartojate:
         •    kitų vaistų nuo nosies užgulimo (t.y. siaurinančių kraujagysles) per burną arba į nosį (pvz., fenilpropanolaminą, fenilefriną, efedriną, ksilometazoliną arba oksimetazoliną);
         •    metilfenidatą (vaistą nuo dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sutrikimo);
         •    vaistų nuo depresijos – neselektyvių monoaminooksidazės inhibitorių (MAOI), pvz., iproniazidą arba jeigu jų vartojote per paskutines 14 dienų.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės 
    Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ILOXEN, jeigu:
•    Jūs sergate bronchų astma (šis vaistas gali sukelti jos priepuolį);
•    anksčiau Jums yra buvęs koks nors virškinimo trakto sutrikimas (pvz., stemplės angos išvarža, kraujavimas virškinimo trakte, peptinė arba dvylikapirštės žarnos opa);
•    Jūs sergate arba anksčiau sirgote virškinimo trakto liga (opiniu kolitu arba Krono [Crohn] liga);
•    padidėjęs Jūsų kraujospūdis;
•    nesveikos Jūsų kepenys arba inkstai;
•    Jūs sergate cukriniu diabetu (gali kilti nefropatijos, t.y. inkstų pažeidimo dėl diabeto pavojus);
•    padidėjęs Jūsų skydliaukės aktyvumas (hipertirozė) arba sergate psichoze;
•    sutrikęs Jūsų kraujo krešėjimas.

Šalutinį poveikį galima sumažinti vartojant mažiausią veiksmingą dozę trumpiausią laikotarpį. Senyviems žmonėms šalutinio poveikio rizika yra didesnė.

Kartu vartojant NVNU, įskaitant selektyvius ciklooksigenazės (COG)-2 inhibitorius, padidėja šalutinio poveikio rizika (žr. skyrių „Kiti vaistai ir ILOXEN“ žemiau), todėl jų kartu vartoti negalima.

Vartojant uždegimą slopinančių ir skausmą malšinančių vaistų (toks yra ibuprofenas), gali šiek tiek padidėti širdies priepuolio (miokardo infarkto) ir insulto rizika, ypač jei dozė didelė. Negalima viršyti rekomenduojamos dozės ir rekomenduojamos gydymo trukmės.

Prieš pradėdami vartoti ILOXEN, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku, jeigu:
•    Jūs sergate širdies liga, įskaitant širdies nepakankamumą ir krūtinės anginą (krūtinės skausmą), arba jeigu anksčiau Jus buvo ištikęs širdies priepuolis, atlikta kraujagyslių šuntavimo operacija, sergate periferinių arterijų liga (dėl susiaurėjusių arba užsikimšusių arterijų sutrikusi kojų ar pėdų kraujotaka) arba Jus buvo ištikęs bet koks insultas, įskaitant mažąjį ir trumpalaikius išemijos priepuolius;
•    padidėjęs Jūsų kraujospūdis, sergate cukriniu diabetu, padidėjęs cholesterolio kiekis, arba jeigu Jūsų šeimos nariai serga ar sirgo širdies liga ar insultu, arba jeigu rūkote.

Atkreipkite dėmesį, kad dėl pseudoefedrino buvimo šio vaisto sudėtyje jo negalima vartoti, jeigu yra šių sutrikimų (žr. skyrių „ILOXEN vartoti negalima“ aukščiau): sunki širdies arba kraujagyslių liga (širdies liga, padidėjęs kraujospūdis, krūtinės angina, padažnėję širdies susitraukimai), padidėjęs skydliaukės aktyvumas, cukrinis diabetas, feochromocitoma (antinksčių navikas), arba jeigu anksčiau buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas) ar insultas, arba jei yra insulto rizikos faktorių.

Bet kuris vaistas, ilgai vartojamas galvos skausmui malšinti, gali jį pasunkinti. Susidarius tokiai situacijai arba ją įtariant, reikia pasikonsultuoti su gydytoju ir nutraukti šio vaisto vartojimą. Per didelio vaistų vartojimo sukeltą galvos skausmą reikia įtarti tais atvejais, kai dažnai arba kasdien skauda galvą nepaisant reguliaraus skausmą malšinančių vaistų vartojimo.

Gauta labai retų pranešimų apie vartojant NVNU pasireiškusias sunkias ir net mirtinas odos reakcijas – eksfoliacinį dermatitą, Stevens-Johnson sindromą ir toksinę epidermio nekrolizę. Šių reakcijų rizika būna didžiausia pradedant gydymo kursą (dauguma atvejų jų pasireiškė pirmą gydymo mėnesį). Vos pastebėjus odos išbėrimą, gleivinės žaizdų arba bet kurį kitą padidėjusio jautrumo požymį, ILOXEN vartojimą reikia nutraukti.
    
    Jeigu Jums pasireiškia karščiavimas ir išplitusi raudonė su pustulėmis (smulkiais pūlinėliais), nutraukite ILOXEN vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar kitus medikus. Žr. 4 skyrių.
    
    Vartojant ILOXEN, dėl gaubtinės žarnos uždegimo (išeminio kolito) gali pasireikšti ūmus pilvo skausmas arba kraujavimas iš tiesiosios žarnos. Jei Jums pasireiškia šie virškinimo trakto simptomai, nevartokite ILOXEN ir nedelsiant susisiekite su savo gydytoju arba kreipkitės medicininės pagalbos. Žr. 4 skyrių.
    
Poveikis kraujo tyrimų duomenims
Pseudoefedrinas gali iškreipti kai kurių diagnostinių kraujo tyrimų duomenis. Jeigu tiriamas Jūsų kraujas, tai pasakykite gydytojui, kad vartojate šį vaistą.
    
Vaikams ir paaugliams
    Vaikams iki 15 metų ILOXEN vartoti negalima. Skysčių netekusiems paaugliams kyla inkstų funkcijos sutrikimų rizika.

Sportininkams
Vartojant pseudoefedrino hidrochloridą, dopingo testo rezultatas gali būti teigiamas.
    
Kiti vaistai ir ILOXEN
    Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
    
ILOXEN gali turėti įtakos kai kurių kitų vaistų poveikiui, o kai kurie kiti vaistai – jo poveikiui. Tokia sąveika gali pasireikšti vartojant, pvz.:
•    antikoaguliantų (skystinančių kraują ir saugančių nuo krešulių susidarymo vaistų, pvz., acetilsalicilo rūgšties, varfarino, tiklopidino);
•    aukštą kraujospūdį mažinančių vaistų – AKF inhibitorių (pvz., kaptoprilio), beta blokatorių (pvz., atenololio), angiotenzino-II receptorių blokatorių (pvz., losartano).

ILOXEN gali turėti įtakos ir kai kurių kitų vaistų poveikiui, o kai kurie kiti vaistai – jo poveikiui, todėl visada pasikonsultuokite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti ILOXEN kartu su kitais vaistais.

ILOXEN negalima vartoti kartu su: 
•    kitais kraujagysles siaurinančiais vaistais, vartojamais per burną arba į nosį jos užgulimui šalinti (pvz., fenilpropanolaminu, fenilefrinu ar efedrinu);
•    vaistu nuo dėmesio trūkumo ir padidėjusio aktyvumo sutrikimo – metilfenidatu;
•    vaistais nuo depresijos – neselektyviais monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI, pvz., iproniazidu) ir 14 dienų jų vartojimą baigus.

Gydytojui arba vaistininkui pasakyti labai svarbu, jeigu vartojate:
•    kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), įskaitant dideles acetilsalicilo rūgšties dozes ir selektyvius COG-2 inhibitorius;
•    vaistų nuo širdies ritmo sutrikimų (širdies glikozidų, pvz., digoksino);
•    vaistų nuo epilepsijos (pvz., fenitoino);
•    gliukokortikoidų, kurių vartojama nuo daugelio ligų ir kitokių sutrikimų (pvz., skausmo, patinimų, alergijos, astmos, reumato ir odos ligų);
•    injekcinį hepariną;
•    kai kurių vaistų nuo depresijos, pvz., ličio, selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių (SSRI) arba monoaminooksidazės A inhibitorių (MAOI);
•    vaistų imuninei sistemai laikinai slopinti, pvz., metotreksato (nuo sąnarių uždegimo, žvynelinės ir kai kurių rūšių vėžio), ciklosporino arba takrolimuzo (vartojamų po transplantacijos);
•    vaistų nuo cukrinio diabeto (sulfonilkarbamidų);
•    vaistų infekcinėms ligoms gydyti (pvz., chinolonų grupės antibiotikų arba trimetoprimo);
•    šlapimo išskyrimą didinančių vaistų, pvz., kalį sulaikančių diuretikų; 
•    vaistų nuo podagros, pvz., probenecido arba sulfinpirazono;
•    vaistų nuo migrenos, įskaitant skalsių alkaloidų darinius; 
•    vaistus nuo ŽIV ar AIDS (zidovudiną);
•    vaistų, kurių sudėtyje yra ginkmedžio (Ginkgo biloba).

Pseudoefedrinas gali sukelti staigų kraujospūdžio padidėjimą operacijos metu. Nutraukite ILOXEN vartojimą likus kelioms dienoms iki operacijos ir pasakykite apie tai anesteziologui.

ILOXEN vartojimas su alkoholiu
Gydantis šiuo vaistu, alkoholinių gėrimų vartoti negalima. 
    
Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

    Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. 

Nėštumas
Pirmuosius 6 nėštumo mėnesius šio vaisto vartoti negalima, išskyrus atvejus, kai tai nurodo gydytojas. Paskutinį nėštumo trimestrą ILOXEN negalima vartoti iš viso. 

Žindymo laikotarpis
Žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti negalima, nes jis gali pakenkti kūdikiui.

Vaisingumas
Ibuprofenas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) grupei, kurios vaistai gali sutrikdyti moterų vaisingumą. Baigus vartoti šį vaistą, toks poveikis praeina.
    
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
ILOXEN gali sukelti svaigulį, haliucinacijų, neįprastą galvos skausmą ir regos ar klausos sutrikimų, todėl gali laikinai pablogėti Jūsų gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus. Jeigu pasireikštų bet kuris iš čia išvardytų simptomų, negalima vairuoti ir valdyti mechanizmų.
    
    ILOXEN sudėtyje yra natrio
    Vienoje šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.
 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo trukmė
Šis vaistas yra skirtas tik trumpalaikiam vartojimui. Reikia vartoti mažiausią dozę kiek įmanoma trumpesnį laiką, būtiną simptomams palengvinti.

Jeigu simptomai pasunkėtų arba šio vaisto reikėtų vartoti ilgiau kaip 4 dienas suaugusiajam arba ilgiau kaip 3 dienas paaugliui, pasikonsultuokite su gydytoju. 
    
Dozavimas
Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir paaugliams nuo 15 metų yra po 1 tabletę kas 6 val. pagal poreikį. Jeigu simptomai sunkesni, vartokite po 2 tabletes kas 6 val. pagal poreikį.

Negalima viršyti didžiausios dozės, t.y. 6 tablečių per parą (1200 mg ibuprofeno ir 180 mg pseudoefedrino hidrochlorido). 

Vartojimo metodas
Šios tabletės yra skirtos vartoti per burną. Tabletę reikia nuryti nepažeistą ir nekramtytą, užgeriant didele stikline vandens, geriausia – valgio metu. 

Vartojimas vaikams ir paaugliams 
Šio vaisto negalima duoti vaikams ir paaugliams iki 15 metų.

Ką daryti pavartojus per didelę ILOXEN dozę?
Nedelsdami nutraukite šio vaisto vartojimą ir kreikitės į gydytoją, net jeigu jaučiatės gerai.
    Jei suvartojote per didelę ILOXEN dozę arba jei vaikai atsitiktinai suvartojo šio vaisto, visada kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę, kad jie išreikštų savo nuomonę dėl galimos rizikos ir patartų, kokių veiksmų reikia imtis.
    Gali pasireikšti tokie simptomai, kaip pykinimas, skrandžio skausmai, vėmimas (gali būti šiek tiek kraujo), galvos skausmas, triukšmas ausyse, sumišimas ir nekontroliuojami akių judesiai. Nustatyta, kad suvartojus dideles dozes, pasireiškia mieguistumas, skausmas krūtinės srityje, stiprus ir greitas širdies plakimas, sąmonės netekimas, traukuliai (dažniausiai vaikams), silpnumas ir galvos svaigimas, kraujas šlapime, šąlančio kūno jausmas ir kvėpavimo sutrikimai.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
    
Nutraukite ILOXEN vartojimą ir nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu atsirastų: 
•    kraujavimo žarnyne požymių, pvz., šviesiai raudonų išmatų, juodų kaip degutas išmatų, vėmimas krauju arba tamsių, panašių į kavos tirščius dalelių vėmaluose;
•    sunkios alerginės reakcijos požymių, pvz., stiprus išbėrimas, odos lupimasis, pūslės, veido patinimas, nepaaiškinamas švokštimas, dusulys, kraujosruvų be aiškios priežasties.

Jeigu pasireikštų kuris nors žemiau nurodytas šalutinis poveikis, jis pasunkėtų arba pastebėtumėte čia nenurodytą poveikį, apie tai pasakykite gydytojui. 

Dažnai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10):
•    nevirškinimas, nemalonūs pojūčiai arba skausmas pilve, pykinimas, vėmimas, dujų išėjimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas ir nedidelis kraujavimas virškinimo trakte, dėl kurio retais atvejais pasireiškia anemija.

Nedažnai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 100):
•    padidėjusio jautrumo reakcijos: dilgėlinė, niežulys ir astmos priepuoliai su sumažėjusiu kraujospūdžiu;
•    centrinės nervų sistemos sutrikimai, pvz., galvos skausmas, svaigulys, pablogėjęs miegas, psichomotorinis sujaudinimas, irzlumas, nuovargis;
•    sutrikęs regėjimas;
•    skrandžio arba žarnų opos, kartais su kraujavimu ir prakiurimu, skrandžio uždegimas, burnos gleivinės uždegimas su opelėmis (opinis stomatitas), kolito ar Krono ligos pasunkėjimas;
•    įvairūs odos išbėrimai. 

Retai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 1000):
•    spengimas ausyse;
•    mieguistumas, nervingumas, nerimas, nenustygimas, drebulys, haliucinacijos;
•    astmos pasunkėjimas arba padidėjusio jautrumo reakcija su oro stoka;
•    inkstų audinio pažeidimas (spenelių nekrozė), padidėjęs šlapimo rūgšties kiekis kraujyje.

Labai retai (gali pasireikšti mažiau kaip 1 žmogui iš 10000):
•    infekcinių uždegimų (pvz., nekrozinio fascijų uždegimo) pasunkėjimas, aseptinis smegenų dangalų uždegimas (kaklo stingulys, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas arba sutrikusi orientacija) pacientams, jau sergantiems autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige arba mišria jungiamojo audinio liga);
•    sutrikusi kraujo ląstelių gamyba (mažakraujystė, sumažėjęs leukocitų kiekis, sumažėjęs trombocitų kiekis, sumažėjęs visų kraujo ląstelių kiekis, išnykę tam tikri baltieji kraujo kūneliai – granulocitai), dėl kurios gali lengviau susidaryti kraujosruvų arba padidėti jautrumas infekcijos; 
•    sunkios alerginės reakcijos;
•    psichozinės reakcijos ir depresija; 
•    padidėjęs kraujospūdis, jaučiamas širdies plakimas, širdies nepakankamumas, širdies priepuolis;
•    stemplės uždegimas (ezofagitas) ir kasos uždegimas (pankreatitas), žarnų susiaurėjimai (panašios į diafragminę striktūros); 
•    sutrikusi kepenų funkcija, kepenų pažeidimas (ypač šio vaisto vartojant ilgai), kepenų nepakankamumas, ūminis kepenų uždegimas (hepatitas);
•    sunkios odos reakcijos, įskaitant išbėrimą su paraudimu ir pūslėmis (pvz., Stivenso-Džonsono [Stevens-Johnson] sindromas, toksinė epidermio nekrolizė ar Lajelio [Lyell] sindromas), plaukų slinkimas (alopecija), sunkios odos infekcijos ir minkštųjų audinių komplikacijos sergant vėjaraupiais (vėjaraupių ir juostinės pūslelinės viruso infekcija);
•    padidėjęs kreatinino kiekis serume, patinimai (ypač arterine hipertenzija arba inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams), nefrozinis sindromas, intersticinis inkstų uždegimas, ūminis inkstų nepakankamumas.

    Dažnis nežinomas (jo negalima nustatyti pagal turimus duomenis):
•    nenormalus elgesys;
•    insultas, traukuliai, galvos skausmas;
•    jaučiamas širdies plakimas, padidėjęs širdies susitraukimų dažnis, krūtinės skausmas, sutrikęs širdies ritmas;
•    padidėjęs kraujospūdis;
•    sausa burna, troškulys, pykinimas, vėmimas;
•    išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, padidėjęs prakaitavimas;
•    pasunkėjęs šlapinimasis;
•    gaubtinės žarnos uždegimas dėl nepakankamo aprūpinimo krauju (išeminis kolitas).

    Panašiai į ILOXEN veikiantys vaistai gali šiek tiek padidinti širdies priepuolio (miokardo infarkto) ir insulto riziką.
    
    Gali pasireikšti stipri odos reakcija, vadinama DRESS sindromu. DRESS simptomai gali būti tokie: odos išbėrimas, karščiavimas, padidėję limfmazgiai ir padidėjęs eozinofilų (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) skaičius.
    
    Per pirmąsias 2 gydymo ILOXEN dienas gali staiga prasidėti karščiavimas ir atsirasti odos paraudimas ar daug smulkių pustulių (smulkių pūlinėlių), tai gali būti ūminės išplitusios egzanteminės pustuliozės (AGEP) simptomai. Žr. 2 skyrių.
    Jeigu Jums atsiranda tokių simptomų, nutraukite ILOXEN vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ar kitus medikus.
    
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu [email protected], taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.
 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
    
Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 ºC temperatūroje.
    
Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.
    
 

ILOXEN išvaizda ir kiekis pakuotėje
    ILOXEN – tai apvalios, geltonos plėvele dengtos tabletės. 
    Pakuočių dydžiai: 10, 12, 20 arba 24 plėvele dengtos tabletės. 
    
    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.
    
Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas
PharmaSwiss Česká republika s.r.o.
Jankovcova 1569/2c
170 00 Praha 7
    Čekija 
    
    Gamintojas
Dragenopharm Apotheker Püschl GmbH
Göllstr. 1 
84529 Tittmoning 
    Vokietija
    
    Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

UAB „PharmaSwiss“ 
Tel. +370 5 2790 762
    
    Šis vaistas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:
    Vokietija:     GRIPOMED 200 mg/ 30 mg Filmtabletten
    Lenkija:     EFEDOXIN 200 mg/30 mg tabletki powlekane
    Estija:     FEBRILEK 200 mg/30 mg õhukese polümeerikattega tabletid
    Graikija:     GRIPOMED 200 mg/30 mg δισκία επικαλυμμένα με λεπτό υμένιο
    Lietuva:     ILOXEN 200 mg/30 mg plėvele dengtos tabletės
    Latvija:     ILOXEN 200 mg/30 mg apvalkotās tabletes


    Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2019-05-10.
    
    
    Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

ILOXEN 200mg+30mg, plėvele dengtos tabletės, N12
ILOXEN 200mg+30mg, plėvele dengtos tabletės, N12
5,40 €
Veikliosios medžiagos kiekis: 360
Prekių forma: Tabletės
Paskirtis: Skausmui malšinti

Temperatūrai
Amžius: Nuo 15 metų
Amžiaus grupė: Suaugusiems ir paaugliams

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vartojimo trukmė
Šis vaistas yra skirtas tik trumpalaikiam vartojimui. Reikia vartoti mažiausią dozę kiek įmanoma trumpesnį laiką, būtiną simptomams palengvinti.

Jeigu simptomai pasunkėtų arba šio vaisto reikėtų vartoti ilgiau kaip 4 dienas suaugusiajam arba ilgiau kaip 3 dienas paaugliui, pasikonsultuokite su gydytoju. 
    
Dozavimas
Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir paaugliams nuo 15 metų yra po 1 tabletę kas 6 val. pagal poreikį. Jeigu simptomai sunkesni, vartokite po 2 tabletes kas 6 val. pagal poreikį.

Negalima viršyti didžiausios dozės, t.y. 6 tablečių per parą (1200 mg ibuprofeno ir 180 mg pseudoefedrino hidrochlorido). 

Vartojimo metodas
Šios tabletės yra skirtos vartoti per burną. Tabletę reikia nuryti nepažeistą ir nekramtytą, užgeriant didele stikline vandens, geriausia – valgio metu. 

Vartojimas vaikams ir paaugliams 
Šio vaisto negalima duoti vaikams ir paaugliams iki 15 metų.
 

ILOXEN sudėtis 
-    Veikliosios medžiagos yra ibuprofenas ir pseudoefedrino hidrochloridas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 200 mg ibuprofeno ir 30 mg pseudoefedrino hidrochlorido.
-    Pagalbinės medžiagos yra:
tabletės šerdyje: mikrokristalinė celiuliozė, bevandenis kalcio-vandenilio fosfatas, kroskarmeliozės natrio druska, kukurūzų krakmolas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas;
tabletės plėvelėje: hipromeliozė, makrogolis 400, talkas, titano dioksidas (E171) ir geltonas geležies oksidas (E 172).
 

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu [email protected] arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Jums taip pat gali patikti

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.