preloader

Prašome palaukti

NOVA T 380 gimdos spiralė, 1 vnt.
NOVA T 380 gimdos spiralė, 1 vnt.

NOVA T 380 gimdos spiralė, 1 vnt.

Medicinos priemonė
0
Prekės kodas: 212562
Prekės ženklas: KITA
NOVA T 380 yra vario turinti gimdos spiralė, ilgalaikis grįžtamosios kontracepcijos metodas. Spiralė įvedama į gimdos ertmę gydytojo ginekologo, jei moteris po ginekologo konsultacijos kontracepcijai pasirenka šį metodą, bei metodas nėra kontraindikuotinas.
39,99 €

Kaina elektroninėje parduotuvėje gali skirtis nuo prekių kainų vaistinėse.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatymas: Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Panašios prekės

Medicinos priemonė

NOVA T 380 yra vario turinti gimdos spiralė, ilgalaikis grįžtamosios kontracepcijos metodas. Spiralė įvedama į gimdos ertmę gydytojo ginekologo, jei moteris po ginekologo konsultacijos kontracepcijai pasirenka šį metodą, bei metodas nėra kontraindikuotinas.


NOVA T 380 yra T formos priemonė (prietaisas), dedama į gimdą nėštumui išvengti. Vertikalioji T formos priemonės (prietaiso) dalis yra apsukta gryno vario viela, kurios paviršiaus plotas yra maždaug 380 mm2. Vielos viduje yra sidabrinė šerdis, kuri saugo, kad viela nesutrūkinėtų. Prie vertikaliosios dalies apatiniame gale esančios kilpelės pritvirtinti du siūlai priemonei (prietaisui) ištraukti.


Kaip NOVA T 380 veikia?
Naujausi tyrimai rodo, kad vario turinti gimdos priemonė (prietaisas) trikdo apvaisinimą. Gimdos priemonė (prietaisas) slopina spermos ir kiaušinėlio judėjimą, taip pat spermos gebėjimą apvaisinti kiaušinėlį.

Per visą NOVA T 380 naudojimo laiką iš priemonės (prietaiso) į gimdą išsiskiria vario, tačiau tiek mažai, kad tai nekelia pavojaus moters sveikatai. Vidutinis per parą su įprastu maistu gaunamo vario kiekis yra daug didesnis negu išsiskiriantis iš priemonės (prietaiso).


Kiek NOVA T 380 veiksminga?
Naudojant NOVA T 380, nėštumų dažnis yra 0,6 atvejai 100 moterų metų.


Kada NOVA T 380 negalima naudoti?
Priemonės (prietaiso) negalima naudoti, jeigu yra kuri nors iš šių būklių:

 • žinomas ar įtariamas nėštumas;
 • esama ar pasikartojanti uždegiminė dubens liga, apatinių lytinių takų infekcija;
 • gimdos uždegimas po gimdymo arba po aborto per paskutiniuosius 3 mėnesius;
 • negydytas gimdos kaklelio uždegimas;
 • gimdos ar gimdos kaklelio vėžys;
 • negydyta gimdos kaklelio displazija;
 • nenustatytos priežasties nenormalus kraujavimas iš gimdos;
 • gimdos arba gimdos kaklelio anomalija, įskaitant fibroidus, jeigu jie iškreipia gimdos ertmę;
 • alergija variui;
 • Wilsono liga (sutrikusi vario apykaita organizme);
 • sutrikęs kraujo krešėjimas;
 • būklės, susijusios su padidėjusiu imlumu infekcijai.

NOVA T 380 nėra pirmo pasirinkimo metodas jaunoms nepastojusioms moterims.


Kokių atsargumo priemonių reikia imtis prieš įdedant arba ištraukiant šią priemonę (prietaisą)?
Prieš įdedant priemonę (prietaisą) gali būti daromas gimdos kaklelio tepinėlis ir, jei reikia, kiti tyrimai, pavyzdžiui, siekiant diagnozuoti infekcines ligas, įskaitant plintančias lytiniu būdu. Moteris turi būti ištirta ginekologiškai gimdos padėčiai ir gyliui nustatyti.

Gimdos priemonės (prietaisai), kuriose yra vario, gali pagausinti mėnesines ir sukelti skausmą mėnesinių metu. NOVA T 380 galbūt nėra pirmo pasirinkimo priemonė moterims, kurioms yra gausios mėnesinės, mažakraujystė, skausmingos mėnesinės, taip pat moterims, vartojančioms antikoaguliantus. Jei šios būklės pasireiškia jau naudojant NOVA T 380, reikia spręsti, ar priemonės (prietaiso) neištraukti.

NOVA T 380 turi atsargiai naudoti moterys, kurioms yra įgimta širdies yda ar pažeisti širdies vožtuvai, nes joms yra infekcinio širdies raumens uždegimo pavojus.


Kada reikia įdėti NOVA T 380?
Įdėti NOVA T 380 galima bet kuriuo mėnesinių ciklo metu. Kad būtų kuo mažesnė nenustatyto nėštumo rizika, priemonę (prietaisą) geriausia įdėti per septynias dienas nuo mėnesinių pradžios. Priemonę (prietaisą) galima įdėti iškart po aborto, jei nėra lytinių organų infekcijos. Po gimdymo tai galima atlikti ne anksčiau kaip po 6 savaičių (žr. „Įspėjimai“ skyriuje).


Ar galima žindyti kūdikį vartojant NOVA T 380?
NOVA T 380 žindymui neturi įtakos.


Ar galima naudoti tamponus?
Rekomenduojamas higieninių paketų naudojimas. Jei naudojate tamponus, juos keisti reikia atsargiai.


Ar NOVA T 380 netrukdo lytiniams santykiams?
Tik įdėta gimdos priemonė (prietaisas) iš karto apsaugo nuo nėštumo. Nei Jūs, nei Jūsų partneris santykiaudami neturite justi priemonės (prietaiso). Jeigu juntate, lytinių santykių reikia vengti, kol gydytojas patikrins, ar priemonės (prietaiso) padėtis tinkama.


Kaip įdedama NOVA T 380?
Į makštį įkišamas skėtiklis, ir gimdos kaklelis nuvalomas antiseptiniu tirpalu. Priemonė (prietaisas) įdedama į gimdą pro ploną lankstų plastikinį vamzdelį. Tai galite justi, bet tai neturėtų sukelti skausmo.


Kiek laiko galima naudoti NOVA T 380?
NOVA T 380 saugo nuo nėštumo penkerius metus, paskui priemonę (prietaisą) reikia ištraukti. Ištyrus gimdos kaklelio tepinėlį, iš karto galima įdėti naują priemonę (prietaisą).


Kaip galima patikrinti, ar NOVA T 380 yra vietoje?
Iškart po mėnesinių galite pasitikrinti, ar siūlai yra vietoje. Po mėnesinių atsargiai įkišusi pirštą į makštį, netoli gimdos kaklelio angos turite užčiuopti siūlus.

Netraukite siūlų, nes netyčia galite ištraukti NOVA T 380. Jei neužčiuopiate siūlų, tai gali reikšti, kad priemonė (prietaisas) iškrito ar įvyko gimdos prakiurimas (perforacija). Tokiu atveju reikia vengti lytinių santykių arba naudoti barjerinės kontracepcijos priemones (pvz. prezervatyvus) ir kreiptis į gydytoją.


Ką daryti norint pastoti arba ištraukti NOVA T 380 dėl kitų priežasčių?
Gydytojas bet kada gali lengvai ištraukti priemonę (prietaisą); po to galite pastoti. Ištraukimas paprastai būna neskausmingas. Ištraukus NOVA T 380, vaisingumas vėl tampa normalus.

Jei pastoti nepageidaujama, po septintos menstruacinio ciklo (mėnesinių) dienos NOVA T 380 neturėtų būti ištraukiama, nebent jei mažiausiai septynias dienas iki ištraukimo kontracepcija yra užtikrinama kitais metodais (pvz., prezervatyvais). Jeigu Jums nėra reguliarių mėnesinių, septynias dienas iki ištraukimo turite naudoti barjerinius kontracepcijos metodus, kol menstruacijos vėl atsiras. Nauja NOVA T 380 gali taip pat būti įdedama iškart po ištraukimo. Šiuo atveju papildomos apsaugos nereikia.


Kada lankytis pas gydytoją?
Įdėjus Nova T 380, reikia ją patikrinti po 4–12 savaičių, paskui reguliariai bent kartą per metus. Be to, būtina kreiptis į gydytoją tokiais atvejais:

 • jeigu pasikeitė mėnesinės ir jos sukelia nemalonių pojūčių;
 • jeigu mėnesinės vėluoja (įtariamas nėštumas);
 • jeigu nuolat skauda pilvą (kartu gali būti karščiavimas) arba atsiranda neįprastų makšties išskyrų;
 • jeigu Jūs ar Jūsų partneris lytiškai santykiaudami juntate skausmą arba diskomfortą;
 • jeigu neužčiuopiate siūlų makštyje;
 • jeigu priemonė (prietaisas) pajudėjo iš vietos ir juntate jo apatinį galą.


Nepageidaujamas poveikis

Visiškai normalu, kad pirmaisiais mėnesiais Jums sutriks mėnesinės. Kraujavimas ir tepimas gali trukti ilgiau. Be to, kraujavimas gali būti gausesnis. Įdėjus priemonę (prietaisą), trumpą laiką gali skaudėti pilvą. Ilgai trunkantis skausmas ir gausus kraujavimas gali rodyti, kad priemonė (prietaisas) iš dalies iškrito, taigi ją reikia ištraukti ir tinkamai įdėti naują. Jeigu metodas nesuveikė ir pastojote, nėštumas gali būti negimdinis. Naudojant Nova T 380 gali prasidėti uždegiminė dubens liga. Gimdos priemonių (prietaisų) naudojimo metu po įdėjimo buvo nustatyti sepsio (labai sunkios sisteminės infekcijos, kuri gali baigtis mirtimi) atvejai (žr. „Įspėjimai“ skyrių).

Žindyvėms ir moterims, kurioms priemonė (prietaisas) įdėta, nepraėjus 36 savaitėms nuo gimdymo, yra padidėjusi gimdos prakiurimo rizika (žr. „Įspėjimai“ skyrių).

Įdėjus priemonę (prietaisą), kartais juntamas skausmas ir svaigsta galva. Jei ramybės būsenoje per pusvalandį tai nepraeina, galbūt priemonės (prietaiso) padėtis netinkama. Tai reikia patikrinti ir, jei būtina, priemonę (prietaisą) ištraukti.

Ši priemonė (prietaisas) gali sukelti alerginę odos reakciją.


Įspėjimai

Infekcija
Įdėjimo procedūros metu NOVA T 380 saugo kišamasis vamzdelis, mažindamas infekcijos pavojų. Nepaisant to, iš karto po įdėjimo padidėja dubens infekcijos pavojus. Moterims, naudojančioms priemonę (prietaisą), dubens organų infekcija dažnai būna susijusi su lytiniu būdu plintančiomis ligomis. Infekcijos rizika didesnė, jeigu moteris arba jos partneris turi daug lytinių partnerių. Dubens infekciją reikia nedelsiant gydyti. Dubens organų infekcija gali mažinti vaisingumą ir didinti negimdinio nėštumo pavojų. Labai retais atvejais netrukus po įdėjimo gali pasireikšti sunki infekcija arba sepsis (labai sunki infekcija, kuri gali baigtis mirtimi).

Jeigu dubens organų infekcija kartojasi arba gydoma ūminė infekcija per keletą dienų nepraeina, priemonę (prietaisą) reikia ištraukti.

Nedelsdama kreipkitės į gydytoją, jei nepertraukiamai skauda pilvo apačią, karščiuojate, yra skausmas lytinių santykių metu arba nenormalus kraujavimas. Netrukus po įdėjimo pasireiškęs stiprus skausmas ar karščiavimas gali reikšti, kad Jums yra sunki infekcija, kurią privaloma nedelsiant gydyti.


Prakiurimas (perforacija)
NOVA T 380 gali pradurti gimdos sienelę arba įsmigti į ją. Dažniausiai taip įvyksta įdėjimo metu, tačiau gali būti kurį laiką nenustatyta. NOVA T 380, esanti ne gimdos ertmėje, yra neveiksminga. Gali būti reikalinga operacija NOVA T 380 pašalinimui. Prakiurimo rizika padidėja žindyvėms ir gimdžiusioms mažiau nei prieš 36 savaites iki įdėjimo, ir ši rizika gali padidėti moterims, kurių gimda yra fiksuota ir pasvirusi link nugaros (fiksuota retroversinė gimda).


Iškritimas
Mėnesinių metu susitraukdami gimdos raumenys kartais gali išjudinti NOVA T 380 iš vietos arba ją išstumti. Galimi šio atsitikimo simptomai yra skausmas ir nenormalus kraujavimas. Išjudintos iš vietos priemonės (prietaiso) veiksmingumas sumažėja.


Magnetinio rezonanso tyrimas (MRT) ir Nova T 380
Nova T 380 naudojimo metu magnetinio rezonanso tyrimas gali būti saugiai atliekamas laikantis daugelio standartinių sąlygų.


Nėštumas naudojant NOVA T 380
Naudojant NOVA T 380 nėštumas mažai tikėtinas. Tačiau jeigu naudodama NOVA T 380 pastojote ir norite išsaugoti nėštumą, rekomenduojama priemonę (prietaisą) ištraukti. Jeigu jis neištraukiamas, kyla persileidimo arba priešlaikinio gimdymo pavojus. Nėščiosios sveikata turi būti atidžiai tikrinama. Nėra įrodymų, kad atsirastų apsigimimų, jeigu vaisius išnešiojamas iki gimimo neištraukus šios priemonės (prietaiso). Jeigu jos neįmanoma atsargiai ištraukti, gali būti tikslinga nutraukti nėštumą. Jeigu nenorite jo nutraukti, o priemonės (prietaiso) neįmanoma ištraukti, pasitarkite su gydytoju; jis pateiks daugiau informacijos, kaip toliau elgtis. Ypač nedelskite kreiptis į gydytoją, jeigu atsiranda priepuolinis pilvo skausmas ir karščiavimas.


Negimdinis nėštumas (nėštumas ne gimdoje)
Nors moterims, naudojančioms gimdos priemones (prietaisus), gali pasitaikyti negimdinis nėštumas, šiuolaikiniai duomenys rodo, kad joms negimdinio nėštumo pavojus nėra didesnis negu nenaudojančioms jokių kontraceptinių priemonių. Tačiau jei priemonė (prietaisas) yra gimdoje ir moteris pastoja, jos sveikatą reikia dažnai tikrinti. Negimdinio nėštumo pavojus didesnis moterims, kurioms anksčiau yra buvęs negimdinis nėštumas, dubens infekcija arba atlikta dubens organų operacija. Jei vėluoja mėnesinės, negausiai kraujuojate arba skauda pilvo apačią, gali būti besivystantis negimdinis nėštumas.


Mažakraujystė
Vario turinčios gimdos priemonės (prietaisai) gali pagausinti mėnesines, taigi padidinti mažakraujystės pavojų.


Gamintojas:
Bayer AG, Kaiser-Wilhelm-Allee 1, 51373 Leverkusen, Vokietija

Platintojas:
UAB „Bayer“, Sporto g. 18, LT-09238 Vilnius, Lietuva
Tel. + 370 5 2336868
El. paštas: [email protected]

NOVA T 380 gimdos spiralė, 1 vnt.
NOVA T 380 gimdos spiralė, 1 vnt.
39,99 €
Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

NOVA T 380 gimdos spiralę į gimdos ertmę gali įvesti tik gydytojas ginekologas ir paskirti ją kaip priemonę, apsaugai nuo nepageidaujamo nėštumo gali taip pat tik gydytojas ginekologas po išsamios konsultacijos kontracepcijai.

Vario turinti gimdos kontraceptinė priemonė (prietaisas)

Klientų vertinimas (0):

Jums taip pat gali patikti

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.