preloader

Prašome palaukti

e-pasiūlymas
Theraflu NT, milteliai geriamajam tirpalui, N6

Theraflu NT, milteliai geriamajam tirpalui, N6

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Paracetamolis+Pseudoefedrinas+Dekstrometorfano hidrobromidas+Chlorfenaminas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1000mg+60mg+30mg+4mg
Prekės kodas: 049332

Theraflu NT vartojamas peršalimo sukeltų simptomų (skausmo, nosies gleivinės užburkimo ir sekrecijos, čiaudulio, erzinančio kosulio ir karščiavimo) lengvinim...

4,72 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas pateiktas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Vaistinis preparatas

Theraflu NT vartojamas peršalimo sukeltų simptomų (skausmo, nosies gleivinės užburkimo ir sekrecijos, čiaudulio, erzinančio kosulio ir karščiavimo) lengvinimui.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką. - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. - Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

1. Kas yra Theraflu NT ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Theraflu NT 3. Kaip vartoti Theraflu NT 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Theraflu NT 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Theraflu NT ir kam jis vartojamas

Theraflu NT sudėtyje yra keturios veikliosios medžiagos, kurios lengvina peršalimo simptomus:

- Paracetamolis malšina skausmą (analgetikas) bei karščiavimą (mažina temperatūrą, kai karščiuojate). - Pseudoefedrino hidrochloridas slopina nosies gleivinės paburkimą. - Dekstrometorfano hidrobromidas slopina kosulį. - Chlorfenamino maleatas palengvina tokius simptomus kaip varvanti nosis, čiaudulys.

Theraflu NT vartojamas peršalimo sukeltų simptomų (skausmo, nosies gleivinės užburkimo ir sekrecijos, čiaudulio, erzinančio kosulio ir karščiavimo) lengvinimui.

2. Kas žinotina prieš vartojant Theraflu NT

Theraflu NT vartoti negalima: • jei esate alergiškas paracetamoliui, pseudoefedrino hidrochloridui, dekstrometorfano hidrobromidui, chlorfenamino maleatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje ir 2 skyriaus pabaigoje); • jei vartojate arba per paskutines 14 dienų vartojote monoaminooksidazės inhibitorių (MAOI, t.y. vaistų nuo depresijos arba Parkinsono ligos). Jeigu nesate tikri, kad Jums išrašyto vaisto sudėtyje yra MAOI, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku; • jei vartojate kitų simpatomimetikų; • jei sergate sunkia širdies liga, pvz. koronarine širdies liga; • jei yra kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimas; • jei sergate uždaro kampo glaukoma; • jeigu esate nėščia.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Theraflu NT, jeigu: • sergate kepenų ar inkstų liga; • jeigu Jums yra paveldima būklė, vadinama gliukozės-6-fosfato dehidrogenazės nepakankamumu; • jeigu sergate lėtiniu alkoholizmu; • jeigu sergate anemija, kuri yra vadinama hemolizine anemija; • jeigu esate netekęs daug skysčių ar badaujate; • sergate širdies liga, širdies ritmas yra padažnėjęs arba yra aukštas kraujospūdis (hipertenzija); • jeigu yra padidintas skydliaukės aktyvumas ar cukrinis diabetas; • jeigu yra padidėjusi prostata; • jeigu sergate psichikos liga; • jeigu yra kvėpavimo nepakankamumo atsiradimo pavojus.

Jei yra numatyta operacija, patariama likus kelioms dienoms iki operacijos Theraflu NT vartojimą nutraukti, nes pavartojus kai kurių anestetikų gali padidėti aukšto kraujospūdžio atsiradimo pavojus.

Reikia atkreipti dėmesį sportuojantiems, kadangi šio vaisto sudėtyje yra veikliosios medžiagos, dėl kurios poveikio kai kurie dopingo tyrimo mėginiai gali tapti teigiami.

NEVARTOKITE kartu kitų vaistų, kurių sudėtyje yra paracetamolio. Viršijus didžiausią leidžiamą paracetamolio paros dozę, yra didelė sunkaus kepenų pažeidimo rizika.

Jeigu nuolat dideliais kiekiais vartojamas alkoholis, yra didesnis kepenų pažeidimo pavojus. Tokiems pacientams didžiausia paracetamolio paros dozė turi būti ne didesnė kaip 2000 mg ir suvartojama ne mažesniais kaip 8 valandų intervalais tarp dviejų dozių. Pacientams, kuriems yra kepenų arba inkstų veiklos sutrikimas, šio vaisto vartoti negalima.

Pasitarkite su gydytoju jei: - yra kosulys su dideliu sekreto (skreplių) kiekiu; - yra užsitęsęs kosulys arba lėtinis kosulys, kuris gali būti susijęs su astma, plaučių emfizema ar lėtiniu bronchitu; - yra didelis karščiavimas arba karščiavimas trunka ilgiau nei 3 paras; - skausmas, kosulys ar nosies užgulimas per 3 dienas nepalengvėja  ar pasunkėja arba yra lydimi aukštos temperatūros, išbėrimo arba išsilaikančio galvos skausmo.

Tai gali būti sunkios būklės požymiai. Vaikams ir paaugliams Šio vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 16 metų vaikams.

Kiti vaistai ir Theraflu NT Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui: • Monoamino oksidazės inhibitorių (MAOI), vartojamų depresijai ir Parkinsono ligai gydyti: jei Jūs vartojate arba vartojote MAOI per paskutines 14 dienų, nevartokite Theraflu NT. • Depresijai gydyti skirtų vaistų, tokių kaip tricikliai antidepresantai ar selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai. • Vaistų dideliam kraujospūdžiui gydyti. • Chinidino ir amjodarono (vartojami širdies ritmo kontrolei). • Kraują skystinančių vaistų (antikoaguliantų), tokių kaip varfarinas ar kiti kumarino dariniai. • Nevartokite kartu su kitais paracetamolio sudėtyje turinčiais vaistais, tokiais kaip vaistai nuo skausmo ar karščiavimo. • Nevartokite su nosies užgulimą mažinančiais vaistais, kurie vartojami peršalus ar sergant gripu, tokiais kaip fenilefrinas, pseudoefedrinas. • Vaistų pykinimui ir vėmimui gydyti, tokių kaip metoklopramidas ar domperidonas. • Vaistų tuberkuliozei gydyti (rifampicinas ir izoniazidas), bakterinėms infekcijoms gydyti (chloramfenikolis). • Vaistų, vartojamų traukulių gydymui, tokių kaip fenitoinas, fenobarbitalis ir karbamazepinas. • Kolestiramino, vartojamo cholesterolio kiekiui kraujyje sumažinti. • Zidovudino (AZT), vartojamo ŽIV infekcijos gydymui. • Vaistų, vartojamų podagrai gydyti, tokių kaip probenecidas. • Ergotamino ir metilzergido, vartojamų migrenos gydymui. • Haloperidolio, vartojamo psichikos sutrikimų gydymui. • Kitų vaistų, kurie gali sukelti mieguistumą, tokių kaip migdomieji, raminamieji vaistai, vaistai nuo nerimo, psichozės, vėmimo, opioidiniai vaistai nuo skausmo, vaistai nuo traukulių. • Anticholinerginių vaistų (kai kurie psichotropiniai vaistai, atropinas ir vaistai, vartojami šlapimo nelaikymui gydyti).

Theraflu NT vartojimas su alkoholiu Negerkite alkoholio, jeigu vartojate Theraflu NT.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Theraflu NT nėštumo laikotarpiu vartoti negalima. Theraflu NT žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Theraflu NT gali sukelti mieguistumą. Todėl būtina atsargiai vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti kitas budrumo reikalaujančias užduotis.

Theraflu NT sudėtyje yra aspartamo (E951) ir sacharozės (cukraus) Viename Theraflu NT paketėlyje yra 30 mg aspartamo, medžiagos ir kurios susidaro fenilalaninas. Jis gali būti kenksmingas žmonėms, sergantiems fenilketonurija. Viename Theraflu NT paketėlyje yra 6,9 g sacharozės. Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu į tai būtina atsižvelgti. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

3. Kaip vartoti Theraflu NT

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms, 16  metų ir vyresniems paaugliams Reikia gerti po 1 paketėlį pagal poreikį kas 6 valandas. Negalima gerti daugiau kaip 4 paketėlius per 24 val.

Jeigu per 3 paras simptomai nepalengvėja ar net sustiprėja, arba jeigu karščiavimas tęsiasi daugiau kaip 3 paras, kreipkitės į gydytoją.

Neviršykite nurodytos dozės.

Kaip vartoti Theraflu NT Vieno paketėlio turinį būtina ištirpinti stiklinėje karšto, tačiau ne verdančio vandens (maždaug 250 ml). Ištirpinus miltelius gaunamas geltonas neskaidrus citrinų kvapo tirpalas. Išgerti, kai tirpalas atvėsta iki gėrimui tinkamos temperatūros.

Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi šio vaisto vartoti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Šio vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 16 metų vaikams.

Ką daryti pavartojus per didelę Theraflu NT dozę Išgėrus per didelę dozę arba išgėrus atsitiktinai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Skubi medicininė pagalba yra būtina net tuo atveju, jeigu jaučiatės gerai, kadangi pavėlavus suteikti pagalbą, gali pasireikšti sunkus kepenų pažeidimas.

Pamiršus pavartoti Theraflu NT Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Theraflu NT Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tuoj pat NUSTOKITE vartoti Theraflu NT ir skubiai kreipkitės į gydytoją, jei Jums pasireiškė kuris nors iš šių sutrikimų: - alerginė reakcija, įskaitant švokštimą, sunkumą kvėpuojant, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės patinimą; - odos bėrimas (įskaitant dilgėlinę, niežulys), odos paraudimas; - neįprastas kraujavimas ar kraujosruvos (kraujo sutrikimai); - odos lupimasis, pūslės, opos, opelės burnoje. Išvardyti pašaliniai reiškiniai yra reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių) arba labai reti (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių).

Šie šalutinio poveikio reiškiniai gali pasireikšti dažnai (iki 1 iš 10 žmonių) - mieguistumas.

Kiti šalutinio poveikio reiškiniai gali pasireikšti retai (iki 1 iš 1000 žmonių) - nervingumas, nemiga, - nerimas, neramumas, - matymas, jutimas arba girdėjimas dalykų, kurių nėra (ypač vaikams), - galvos svaigimas, galvos skausmas, drebulys, - dažnas, smarkus širdies plakimas, padidėjęs kraujospūdis, - virškinimo trakto sutrikimai, tokie kaip pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas, vidurių užkietėjimas, - apsunkintas šlapinimasis (ypač tiems pacientams, kuriems yra padidėjusi prostata).

Kiti šalutinio poveikio reiškiniai yra labai reti (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių) - nemalonus pojūtis pilve; - tam tikros rūšies baltųjų kraujo kūnelių kiekio sumažėjimas, kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas, leukocitų kiekio sumažėjimas.

Retais atvejais gali būti kepenų funkcijos nenormalūs laboratorinių tyrimų duomenys.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Theraflu NT

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant paketėlio ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Theraflu NT sudėtis

- Veikliosios medžiagos yra paracetamolis, pseudoefedrino hidrochloridas, dekstrometorfano hidrobromidas ir chlorfenamino maleatas. Viename paketėlyje yra 1000 mg paracetamolio, 60 mg pseudoefedrino hidrochlorido, 30 mg dekstrometorfano hidrobromido, 4 mg chlorfenamino maleato. - Pagalbinės medžiagos yra aspartamas (E951), acesulfamo kalio druska, chinolino geltonasis (E104), maltodekstrinas, koloidinis hidratuotas silicio dioksidas, citrinų skonio kvapiosios medžiagos Durarome, natūrali kvapioji medžiaga Durarome, bevandenė citrinų rūgštis, kalcio fosfatas, natrio citratas dihidratas, sacharozė.

Theraflu NT išvaizda ir kiekis pakuotėje

Folijos paketėliai, kuriuose yra rupių baltų granuliuotų miltelių ir geltonų dalelių mišinys. Paketėlis pagamintas iš laminuotų lakštų, sudarytų iš MTPE/aliuminio folijos/MTPE/PET/popieriaus. Žalioje kartono dėžutėje yra 6 arba 10 paketėlių.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas Novartis Finland Oy Metsänneidonkuja 10 02130 Espoo Suomija

Gamintojas Novartis Consumer Health GmbH Zielstattstrasse 40 DE-81379 München Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

Novartis Consumer Health Services SA atstovybė Goštauto 40B, LT-01112 Vilnius Tel. 8 5 260 41 50

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-11-03

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Suaugusiems žmonėms, 16  metų ir vyresniems paaugliams Reikia gerti po 1 paketėlį pagal poreikį kas 6 valandas. Negalima gerti daugiau kaip 4 paketėlius per 24 val.

Jeigu per 3 paras simptomai nepalengvėja ar net sustiprėja, arba jeigu karščiavimas tęsiasi daugiau kaip 3 paras, kreipkitės į gydytoją.

Neviršykite nurodytos dozės.

Kaip vartoti Theraflu NT Vieno paketėlio turinį būtina ištirpinti stiklinėje karšto, tačiau ne verdančio vandens (maždaug 250 ml). Ištirpinus miltelius gaunamas geltonas neskaidrus citrinų kvapo tirpalas. Išgerti, kai tirpalas atvėsta iki gėrimui tinkamos temperatūros.

Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi Pacientams, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi šio vaisto vartoti negalima.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Šio vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 16 metų vaikams.

Ką daryti pavartojus per didelę Theraflu NT dozę Išgėrus per didelę dozę arba išgėrus atsitiktinai, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją. Skubi medicininė pagalba yra būtina net tuo atveju, jeigu jaučiatės gerai, kadangi pavėlavus suteikti pagalbą, gali pasireikšti sunkus kepenų pažeidimas.

Pamiršus pavartoti Theraflu NT Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Theraflu NT Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Panašios prekės