preloader

Prašome palaukti

Absorbuojantys šlapimą įklotai ir higieniniai įklotai: kokie jų skirtumai?

Absorbuojantys šlapimą įklotai ir higieniniai įklotai: kokie jų skirtumai?

Daugelis moterų ir vyrų, kuriems pasireiškia šlapimo nelaikymo simptomai, šlapimo sugėrimui naudoja įprastus higieninius paketus arba įklotus. To priežastys gali būti nežinojimas arba nenoras dėvėti specialių šlapimą sugeriančių gaminių. Esant šlapimo pūslės silpnumui, specialūs įklotai, skirti šlapimo nelaikymui, yra tinkama priemonė saugiai ir diskretiškai kovoti su simptomais.


Kodėl moterys ir vyrai esant šlapimo nelaikymui dažniau renkasi įprastus higieninius įklotus?

Higieninių įklotų naudojimas menstruacijų metu yra pažįstamas daugumai moterų – ir šių produktų naudojimas bėgant metams pasiteisino. Jei staiga atsiranda nedidelis šlapimo nelaikymas, įprastai pirmiau pradedama naudoti jau mums pažįstamus produktus.  Šlapimo nelaikantys vyrai, apsimetę, kad perka savo partnerei, iš pradžių taip pat naudoja higieninius įklotus dėl gėdos ir nežinojimo apie tinkamus šlapimą sugeriančius produktus.

Iš pažiūros atrodo logiška vietoje sugeriančių įklotų naudoti higieninius paketus: daugeliui moterų tai jau įprasta pirkti ir naudoti. Vyrai taip pat dažnai savo partnerėms perka higieninius paketus. Todėl jie jau yra susipažinę su šiuo produktu – priešingai nei su šlapimą sugeriančiomis priemonėmis.

Be to, žmonės gali jausti gėdą, kai atsiranda šlapimo ar išmatų nelaikymas, todėl jie vengia pirkti specialias priemones, kurios naudojamos esant nelaikymui. Todėl dažnai pirmiausiai renkasi higieninius paketus1. Tačiau svarbu žinoti, kad sugeriantys įklotai šiuo atveju gali patenkinti jūsų poreikius daug geriau nei higieniniai įklotai ir dar ilgainiui sutaupysite pinigų.

Kodėl higieniniai įklotai netinka esant šlapimo nelaikymui?

Iš pirmo žvilgsnio higieniniai įklotai yra pigesni už specialius šlapimą sugeriančius įklotus. Tačiau jie skirti tik menstruacijų metu kraujui sugerti. Jis išsiskiria lėčiau ir mažesniais kiekiais nei šlapimas. Be to, kraujas yra klampesnis už šlapimą. Todėl įprasti higieniniai paketai negali sugerti tokio šlapimo kiekio ir juos reikia keisti daug dažniau nei šlapimą sugeriančius įklotus, kurių sugėrimas yra didesnis nei higieninių įklotų.

„HARTMANN“ nacionalinės klinikos patarėja Sonya Meyer tai paaiškina taip: „Higieninius paketus galima naudoti esant gausioms menstruacijoms, tačiau šių įklotų sudėtyje paprastai yra tik celiuliozės ir mažai superabsorbento. Kadangi menstruacijų kraujas koaguliuoja, jis lengvai prilimpa prie įkloto pluošto arba celiuliozės. Kitaip yra su šlapimu. Taigi, higieninis įklotas paprastai neleidžia odai išlikti sausai, todėl gali atsirasti nemalonus kvapas. Dėl to higieninius įklotus yra brangiau naudoti, nes jie greitai nustoja sugerti skystį ir juos reikia keisti 10 ar daugiau kartų per dieną.“

Taip pat yra higieninių paketų, kurie specialiai pažymėti kaip skirti naudoti esant šlapimo nelaikymui. Tačiau jų sugeriamumas yra silpnas, nes paprastai jie sugeria tik 50–100 mililitrų skysčio, todėl jų negalima lyginti su specialiais šlapimą sugeriančiais gaminiais. Taip yra todėl, kad specialūs šlapimą sugeriantys įklotai gaminami atsižvelgiant ne tik į reikiamą sugeriamumą, bet ir į sergančiojo lytį, dydį ir judrumą. Skiriamas lengvas šlapimo pūslės silpnumas (per 4 valandas netenkama apie 100 ml šlapimo) ir sunkus šlapimo nelaikymas (apie 300 ml).

 

Kiti šlapimą sugeriančių įklotų privalumai

Jei šlapimo nelaikymo problema tinkamai nesprendžiama, sergančiųjų tyko daug ilgalaikių pavojų sveikatai: nuo odos sudirgimų ir pragulų iki šlapimo takų infekcijų ir inkstų ligų. Dėl to dar svarbiau naudoti tinkamus produktus, kai pasireiškia šlapimo pūslės silpnumo simptomai.

Šlapimą sugeriantys gaminiai yra specialiai sukurti greitai tekančiam šlapimui sugerti. Jie pagaminti iš labai sugeriančio polimero, kuris sulaiko drėgmę nuo odos ir užtikrina, kad ji ne tik išliktų sausa, bet ir neskleistų kvapų. „HARTMANN MoliCare“ produktai papildomai neutralizuoja rūgštinį šlapimą, kuris gali sukelti odos sudirginimą ir bėrimą.

Pasitikėjimas savimi per diskretišką apsaugą

Aukštos kokybės šlapimą sugeriantys įklotai suteikia tiems, kurie juos nešioja, ilgainiui didesnį saugumą ir komfortą – taigi ir daugiau pasitikėjimo savimi. Tačiau šlapimo nelaikymo gaminiai dažnai vadinami „sauskelnėmis suaugusiesiems“. Šis šnekamosios kalbos posakis reiškia, kad šlapimą sugeriančios priemonės yra nepatogios arba beformės ir kad prarandamas asmeninis nepriklausomumas. Tačiau šlapimo sugėrimo priemonės dėvėjimas neturi būti nemalonus!

Yra įklotų, kurie specialiai pritaikyti prie vyro ir moters kūno, užtikrina diskretišką apsaugą ir nesimato po drabužiais. Be to, jie taip pat užtikrina komfortą ir greitą skysčių sugėrimą, kad dėvėjimas būtų malonus. „HARTMANN MoliCare“ siūlo platų įvairių šlapimą sugeriančių gaminių asortimentą, atitinkantį jūsų poreikius.

Naudodami tinkamą šlapimo nelaikymui skirtą įklotą, galite dirbti, sportuoti ir miegoti be jokių problemų, nesirūpindami dėl tinkamos apsaugos.

Priklausomai nuo šlapimo nelaikymo sunkumo, tipo ir dažnumo, taip pat nuo asmeninių pageidavimų ir tinkamumo, „MoliCare“ iš „HARTMANN“ siūlo šiuos variantus:

- jei gaminiai turi būti panašūs į higieninius įklotus, rekomenduojami anatominės formos „MoliCare Premium“ moteriški įklotai ir „MoliCare Premium“ vyriški įklotai, kurie dėvimi įprastuose apatiniuose drabužiuose, naudojant lipnią juostelę, ir yra skirtingo sugeriamumo;

- be įklotų, taip pat yra anatomiškai suformuotos vienkartinės „MoliCare Premium“ moteriškos kelnaitės ir „MoliCare Premium“  vyriškos kelnaitės, kurios dėvimos kaip įprasti apatiniai drabužiai. Jie taip pat gali būti skirtingo sugeriamumo ir dydžio.

 

Šaltiniai:

1Kontinenz, Inkontinenz, Kontinenzförderung, Praxishandbuch für Pflegende, Hayder, Kuno, Müller, Huber Verlag, Seite 35 ff

2https://helloclue.com/articles/cycle-a-z/what's-normal-period-volume-and-heaviness

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.