OCULOCIN® - natūralūs akių lašai be konservantų sausų akių sindromui ir komplikacijoms gydyti

OCULOCIN® - natūralūs akių lašai be konservantų sausų akių sindromui ir komplikacijoms gydyti

Kiekvienam iš mūsų yra labai svarbūs jutiminiai pojūčiai – tai uoslė, skonis, klausa, lytėjimas ir rega. Pastarąją galime laikyti vieną reikalingiausių, nes būtent per akis mus pasiekia didžioji dalis informacijos, lengviau prisitaikome prie  mus supančios aplinkos. 

Akių paviršius nuolatos turi būti drėkinamas ašaromis, kurios gaminamos ašarų liaukose. Akies paviršių dengianti ašarų plėvelė yra sudaryta iš vandens, baltymų, riebalų ir druskų. Mums sumirksėjus kiekvieną kartą, ašaros tolygiai padengia akis ir greitai neišgaruoja. Ašaros atlieka labai svarbią akių paviršiaus apsaugos nuo išorės veiksnių funkciją.

Jeigu trūksta drėgmės arba pasikeičia pati ašarų cheminė sudėtis, akys pradeda džiūti, parausta, jaučiamas perštėjimas, jos tampa jautrios vėjui, ryškesnei šviesai, cheminiams dirgikliams (kosmetikai, dūmams) ir aplinkoje esantiems įvairių ligų sukėlėjams (bakterijos, virusai, grybeliai). Dažnas į pradinius požymius didelio dėmesio nekreipia, tačiau neretai tai veda link vienos iš rimčiausių akių ligų – sausų akių sindromo, kuris nekontroliuojamas gali pereiti į įvairius akies ir jungiamųjų audinių susirgimus. 


Sausų akių sindromą sukelia: 

  • Vykstantys senėjimo procesai, nes jų metu ašarų sekrecija mažėja, taip pat keičiasi ašarų cheminė sudėtis, dėl ko blogėja ašarų apsauginė funkcija.
  • Aplinkos sąlygos - sausas oras dėl centrinio šildymo, oro kondicionierių ar ventiliatorių naudojimo sausina akis, taip pat karštas oras, šaltis, vėjas, dulkės, dūmai ardo ašarų plėvelę;
  • Padidėjusi akių įtampa - ilgalaikio skaitymo, darbo kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimo, vairavimo - akys rečiau mirksi, todėl laiku neatnaujinama ašarų plėvelė ir akys išsausėja;
  • Ligos -  reumatologinių, endokrinologinių, onkologinių, hematologinių, alerginių, autoimuninių, psichikos;
  • Vaistai - analgetikų, raminamųjų, kortikosteroidų, hormoninių kontracepcinių preparatų, priešalerginių, kraujospūdį mažinančių - šalutinis poveikis gali būti sausų akių sindromas;


Kaip išgydyti?

Kol kas nėra žinoma vaistų, kaip visiškai išgydyti sausų akių sindromą, tačiau daugumai ligonių ašarų funkcijos sutrikimą galima sumažinti ir išvengti didesnių komplikacijų. Pagrindinis gydymo būdas – dirbtinės ašaros ir įvairūs drėkikliai. Pastarieji yra naudingi tik trumpą laiką, nes vartojant ilgai ir nuolatos, organizmo autoimuninė sistema dėl prisitaikymo savybės pradeda ašarų gaminti dar mažiau nei prieš vartojimą ir tokiu būdu tik pablogina padėtį arba sukelia priklausomybę. Todėl kaip ir bet kokias vaistais piktnaudžiauti negalima ir tokie preparatai tinka trumpa laiką – pavyzdžiui po operacijų ar konkretaus incidento (krislo išplovimui, pagalba ragenos epitelio atsistatymui po traumų ir pan.)

OCULOCIN® akių lašai skirtingai nuo dirbtinių ašarų ir cheminių drėkiklių turi kompensacinį mechanizmą ašarų plėvelės sutrikimams pašalinti, todėl gerina akies ir jungiamųjų audinių būklę laikotarpiu, kai to negali natūraliai išskiriamos ašaros. Akių lašų sudėtis yra pagrįsta natūraliomis medžiagomis iš gamtos, kurios yra gerai toleruojamos ir nesukelia šalutinio poveikio.

OCULOCIN® klinikiniai tyrimai demonstruoja itin geras drėkinimo savybes kurios įvairiapusiškuose testuose atitinka, o daugeliu atveju gerokai lenkia bet kurias rinkoje esančias dirbtines ašaras ar sintetinius drėkiklius kurie yra atlikę ir paskelbę savo tyrimų rezultatus. Remiantis klinikinių tyrimų duomenimis pacientai OCULOCIN® teigimą poveikį pajaučia jau po 3 dienų, o po savaitės daugelis ašarų plėvelės rodiklių normalizuojasi, net ir esant pažengusios stadijos sausų akių sindromui.

Dėl gero poveikio ir didelio efektyvumo OCULOCIN® nereikia vartoti nuolat (išskyrus atvejus kai tai yra paskirto gydymo dalis), o tik tais periodais, kai yra jaučiamas diskomfortas.

Visi OCULOCIN® akių lašai pasižymi trejopu poveikiu – užtikrina trumpalaikį komfortą ir simptomatikos šalinimą, suformuojama apsauginė ašarų plėvelė užtikrinanti apsaugą nuo išorinio aplinkos poveikio ir kompensuojamo mechanizmo pagalba padeda organizmui normalizuoti ašarų sekrecijos funkciją. Tokiu būdu net ir esant lėtiniams akių susirgimams kurių neįmanoma išgydyti dėl bendros organizmo būklės (pvz. Diabetu sergantys pacientai) daugeliu atveju yra pakankama akių lašus vartoti paūmėjimo periodais ir nutraukti vartojimą būklei normalizavusis. Taip yra išvengiama priklausomybės nuo dirbtinių drėkiklių ir padedama palaikyti santykinai sveiką akių paviršių.


Pacientų apklausos rodo, kad iškart pradėję vartoti OCULOCIN® pacientai pajaučia skirtumą nuo iki tol vartotų drėkiklių bei akivaizdų palengvėjimą jau po pirmo lašinimo. 


OCULOCIN® produktai yra specializuoti pagal sritis – taip dar labiau padidinant jų efektyvumą konkrečių susirgimų ar poreikių atvejais.