Probiotikai: vaistininkė paaiškina, kada ir kiek jų varoti

Probiotikai: vaistininkė paaiškina, kada ir kiek jų varoti

Artėjant pavasariui ėmė kibti peršalimo ligos, įvairios infekcijos, vargina virškinamojo trakto sutrikimai, pilvo pūtimas ar kiti negalavimai? Gali būti, kad po žiemos organizme trūkstant įvairių medžiagų, sutriko gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra, paūmėjo virškinamojo trakto sutrikimai. Tokiais atvejais gali prireikti į pagalbą pasitelkti probiotikus.  „Eurovaistinė internete“ vaistininkė, konsultuojanti internete, atsako į dažniausius klientų klausimus apie probiotikus ir kaip teisingai juos vartoti.


Kas yra probiotikai?

Formos viršus

Priobiotikai yra gyvi mikroorganizmai arba kitaip – gerosios bakterijos, kurias organizmas papildomai gauna valgant tam tikrus maisto produktus ar vartojant maisto papildus. Jie gali padėti palaikyti normalų žarnyno bakterijų balansą, kuris yra siejamas su bendra žmogaus sveikata ir gera savijauta.


Kada gali prireikti probiotikų?

Dėl įvairių priežasčių žarnyne gali sutrikti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyra. Taip gali atsitikti tada, kai žmogus vemia, viduriuoja, vartoja vaistus, patiria didelį stresą, taip pat vartoja alkoholį ar netinkamai maitinasi. Sutrikus bakterijų pusiausvyrai gali tapti sunkiau pasveikti nuo infekcijų, kamuoja bloga savijauta, susilpnėja imuninė sistema. Taip pat gali sutrikti apetitas, virškinimas, atsirasti odos bėrimų. Tokiais atvejais rekomenduojama atkurti žarnyno bakterijų pusiausvyrą vartojant probiotikus, kurių sudėtyje yra gerųjų bakterijų.


Kokiu paros metu geriausia vartoti?

Probiotikus rekomenduojama vartoti valgio metu, dažniausiai kartą per dieną. Galima tai daryti vakare, prieš einant miegoti, kadangi naktį žarnyno veikla ne tokia aktyvi kaip dieną. Vartojant probiotikus vakare, kai žarnyno judesiai aprimę, yra didesnė tikimybė, kad jie ramiai tirps viduje ir veiksmingai integruosis žarnyne.


Kaip vartoti probiotikus kartu su kitais medikamentais?

Antibiotikų vartojimas yra viena dažniausių priežasčių, sutrikdančių normalią žarnyno mikroflorą ir sukeliančių įvairius virškinimo sutrikimus, pilvo putimą, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą. Tokiais atvejais probiotikai gali padėti suvaldyti antibiotikų sukeltus nemalonius pojūčius nenustojant jų vartoti. Svarbu turėti omenyje, kad vartojant kartu su kitais vaistais, probiotikus reikėtų gerti bent 1 valandą prieš arba po kitų medikamentų vartojimo.


Ar galima probiotikus vartoti profilaktiškai?

Probiotikus galima vartoti profilaktiškai esant žarnyno veiklos sutrikimams, tokiems kaip vidurių užkietėjimas, pilvo pūtimas, viduriavimas, taip pat sutrikus virškinimui ar nusilpus imuninei sistemai. Jei vartojant probiotikus juntamas teigiamas poveikis, juos galima vartoti ir ilgesnį laiką, kadangi tų, kurių organizmas neįsisavina, juos pašalina natūraliai.


Kuo ypatingi probiotikai „Olvel“?

OLVEL gyvybingosios bakterijos BACTO 7 – šis maisto papildas skirtas papildyti kasdienę mitybą gyvybingomis bakterijomis. Jis yra išskirtinis tuo, kad yra sukurtas „ProbioAct“ technologija, kuri padidina bakterijų gyvybingumą, sustiprindama gerųjų bakterijų poveikį. Galimas vartoti vaikams nuo 3 metų ir suaugusiesiems. Rekomenduojama vartoti po 1 kapsulę per dieną valgio metu užgeriant stikline vandens.

OLVEL gyvybingosios bakterijos BOULARDI - papildo kasdieninę mitybą gyvybingosiomis bakterijomis, vienoje „Olvel Boulardi“ kapsulėje yra net 5,5 milijardo gyvybingų bakterijų. Taip pat šio preparato sudėtyje yra ne tik pieno rūgšties ir bifidobakterijų, bet ir Saccharomyces boulardii mielių, kurios padeda atkurti pažeistą gleivinės bioplėvelę ir apsaugoti ją nuo vėlesnių pažeidimų. Rekomenduojama vartoti vaikams nuo 3 metų ir suaugusiems po 1 kapsulę per dieną.

OLVEL gyvybingosios bakterijos CHOCO BACTO, šokolado skonio – šis maisto papildas ypatingas tuo, kad yra malonaus šokolado skonio, skirtas papildyti kasdieninę mitybą gyvybingosiomis bakterijomis. Taip pat jų nereikia nuryti, jas galima sukramtyti, todėl tai gali tapti išsigelbėjimu tiems, kas turi rijimo sutrikimų ar vaikams. Rekomenduojama vaikams nuo 3 metų vartoti po 1 tabletę per dieną valgio metu, o suaugusiesiems – po 1–2 tabletes per dieną valgio metu.


Neaiškumus dėl probiotikų pasirinkimo, vartojimo ar bet kokius kitus su sveikata ir gera savijauta susijusius klausimus kviečiame aptarti su „Eurovaistinė internete“ specialistu nemokamai internete.