Kolagenas – eliksyras ne tik grožiui ir jaunystei

Kolagenas – eliksyras ne tik grožiui ir jaunystei

Hialurono rūgštis, vitaminas E ir C bei kolagenas – tai svarbios medžiagos organizme, užtikrinančios odos elastingumą ir pakankamą jos drėkinimą iš vidaus. „Eurovaistinė internete“ vaistininkai, konsultuojantys internetu, atkreipia dėmesį, kad gera odos būklė bene labiausiai priklauso nuo kolageno. Šis baltymas gyvybiškai svarbus ir sveikiems bei žvilgantiems plaukams, stipriems nagams. Kolagenas, kuris veikia tarsi ląstelių klijai, taip pat turi ypatingą reikšmę ne tik grožiui – jis būtinas sklandžiam širdies darbui, raumenims, normaliai sąnarių būklei, kaulams, dantims, sausgyslėms, kraujagyslių funkcijai ir t.t.

Kolageną organizmas gamina natūraliai, tačiau su amžiumi šis procesas organizme lėtėja. Jo trūkumas gali atsirasti tada, kai su maistu gaunama nepakankamai aminorūgščių, vitaminų ar mineralų. Taip pat šio baltymo gamyba gali sulėtėti dėl fizinio aktyvumo trūkumo, nekokybiško miego, perteklinio cukraus vartojimo.

Trūkstant kolageno, oda gali prarasti elastingumą, lėčiau gyti žaizdos, gali atsirasti raukšlelių, lūžinėti ir sausėti plaukai. Taip pat gali susilpnėti sąnariai, kaulai, dantys, nykti raumenų masė. Tuomet, pasak „Eurovaistinė internete“ vaistininkų, kolageno atsargas organizme gali prireikti papildyti vartojant maisto papildus. Skystas, geriamasis kolagenas – efektyviai veikia iš vidaus ir padeda atstatyti šio baltymo trūkumą organizme.

 

Vaistininkai pataria, kaip ir kada vartoti kolageną:

  • Rekomenduojama kolageną vartoti vakare ar prieš miegą.
  • Kartu su kolagenu rekomenduojama vartoti vitaminus C, E bei hialuroną. Toks kompleksas padės greičiau ir efektyviau atstatyti kolageno trūkumą. 
  • Kolageną rekomenduojama vartoti nuo 25-erių metų, tačiau galima pradėti ir anksčiau.
  • Rekomenduoja vartoti 3 mėnesius, tuomet daryti mėnesio tarpą ir vėl galima vartoti.

 

„Eurovaistinė internete“ specialistai, nemokamai konsultuojantys klientus internetu, primena – svarbu savo grožiu ir gera savijauta rūpintis visapusiškai. Puoselėti grožį iš vidaus ir natūraliai papildyti kolageno atsargas organizme padės į mitybos racioną įtraukti gyvūninės kilmės riebalai – kiaušiniai, riebioji žuvis. Taip pat citrusiniai vaisiai ir kiti produktai, kuriuose gausu natūralią kolageno gamybą skatinančio vitamino C.