Atopinis dermatitas - kaip puoselėti odą?

Atopinis dermatitas - kaip puoselėti odą?

“Pirmuosius atopinio dermatito požymius pastebėjome, kai dukrytei buvo 2 mėnesiai. Pirmiausia bėrimas atsirado ant veido, o vėliau ant rankų ir kojų, oda buvo paraudusi, nelygi, išberta, niežtinti, buvo šlapiuojančių žaizdelių. Intensyvūs paūmėjimai trukdavo apie 2-3 savaites, ypač suintensyvėdavo žiemos metu, o pagerėjimai buvo tik tuomet, kai gulėjome ligoninėje“, - pasakoja mama Rūta, auginanti 5 metų dukrą Gintarę, sergančią atopiniu dermatitu. Ši mergaitė – viena iš daugelio vaikų, kuriuos kamuoja ši, nuolatiniu niežėjimu, intensyviu odos sausumu, pleiskanojimu, uždegimu pasireiškianti lėtinė odos liga. Viena pagrindinių priežasčių ta, kad atopiška oda yra silpnesnė (jos barjerinė funkcija nepakankama) ir negamina pakankamai medžiagų, padedančių užtikrinti jos apsaugą.

Gintarės, kaip ir daugelio šeimų, auginančių atopišką odą turinčius vaikus, gyvenimo kokybę pakoreguoja ši liga: dėl niežėjimo vaikai blogai miega naktį, jiems sunkiau susikaupti, dažnai tenka atsisakyti kai kurių pramogų, pacientą gali lydėti emocijų pokyčiai.  

Tačiau pasirinkus tinkamas odos priežiūros priemones galima sugrąžinti kokybišką gyvenimą atopiškai odai. Tam būtinas reguliarus kremo emoliento naudojimas, kuriuo odą reikia tepti kasdien, net jeigu ir nėra bėrimų.

Kremas emolientas „Atoderm Intensive“ biologiškai atkuria atopiškos odos barjerą ir pašalina jos simptomus. Jis atstato odos drėgmės balansą, atkuria jos apsauginį sluoksnį, kuris biologiškai sutvirtinamas pačiame epidermyje, aprūpinant ją trūkstamomis medžiagomis. Kremas iš karto sumažina niežėjimą ir nuramina uždegimą, todėl atopiniu dermatitu sergantys žmonės gali džiaugtis kokybiškesniu įprastu gyvenimu: „Panaudojus „Atoderm Intensive“ oda tapo ne tokia sausa, sumažėjo niežėjimas, raudonumas. Mano dukrytei jis tiko, juo tepame ir veidą, ir kūną. Džiaugiuosi, nes patepus odą kremu vakare ji užmiega ramiai“, - atrasta priemone džiaugėsi Gintarės mama.

Kodėl „Atoderm Intensive“ taip greitai pamilo atopiškos odos savininkai?

Audronė, 5 m. Patricijos mama: „Atopinio dermatito požymius pastebėjome pirmaisiais gimimo metais. Iš pradžių tikslios diagnozės nežinojome, o atsakymų bandėmė ieškoti tiesiog namuose: keitėme įvairias priemones, maistą, ieškojome, kam gali būti alergija. Tuo pat metu ieškojome produktų vaistinėse, kurie galėtų padėti, tačiau nuo jų oda nurimdavo tik trumpam. Dukrelės oda buvo šiurkšti, labiausiai vargindavo niežulys, kartais parausdavo, o paūmėjimai labai greitai atsirasdavo vėl, nes neradome tinkamos priemonės. Kremą „Atoderm Intensive“ praėjusį pavasarį rekomendavo gydytoja dermatologė ir jį pabandžius įspūdžiai buvo puikūs. Pirmiausia labai patiko kremo konsistencija: ne paslaptis, kad atopiškai odai skirti kremai dažnai būna labai riebūs, sunkiai tepasi, ilgai „geriasi“ į odą. „Atoderm Intensive“ iš karto pasirodė kitoks: lengvai tepėsi, labai greitai įsigėrė į odą. Pokyčius pastebėjome jau kitą dieną: oda atrodė akivaizdžiai gražiau, buvo maloniau ją liesti, ji tapo labai švelni. O didžiausias pokytis – vaiko gera savijauta. Iš karto savo pastebėjimus išsakiau gydytojai kaip didelę rekomendaciją panašias problemas turintiems vaikams padėti.“

Tomas, 19 metų: “Pirmieji atopinio dermatito požymiai atsirado trijų mėnesių. Labiausiai vargina paūmėjimai, kurių metu oda dar labiau išsausėja, ją pradeda tempti ir skaudėti, o niežėjimą sunku kontroliuoti. Paūmėjimai anksčiau kartodavosi kas 3-4 mėnesius ir labai intensyviai trukdavo apie 2-3 savaites, priklausomai nuo to, kaip pavykdavo “suvaldyti” odą. Jų metu teko naudoti ir vaistus. Beveik prieš metus dermatologė rekomendavo „Atoderm Intensive“ kremą ir pagerėjimas pasimatė jau kitą dieną: oda suminkštėjo, tapo švelnesnė, ramesnė, sumažėjo niežėjimas. Kremas padėjo sumažinti paūmėjimų intensyvumą, jie tapo reti ir lengvesni – tai suteikia daugiausiai laimės.“

www.atopinis.lt