Veido odos balinimas

Veido odos balinimas

Tolygi ir graži veido odos spalva – kiekvienos moters svajonė. Ne kiekvienas žmogus gali pasigirti natūraliai idealia oda. Strazdanos, dėmelės, likusios po spuogų, blanki veido oda, žalingas aplinkos poveikis, rūkymas turi įtakos veido odos tonusui, todėl odos būklei pagerinti puikiai tinka jos balinimas.

Ką suteikia veido odos balinimas?

Balinimas padeda naikinti pigmentines dėmes, išlygina odos atspalvį, strazdanos tampa mažiau matomos, pašalina nuovargio ir streso pėdsakus. Odos balinimo procedūras galima atlikti kreipiantis į kosmetologus-specialistus arba patiems namuose, naudojant liaudiškus metodus ar balinančią kosmetiką.

Kaip atsiranda pigmentinės dėmės?

Melanocitai – odos paviršiuje esančios ir pigmentaciją lemiančios ląstelės – išskiria pigmentą melaniną. Melaninas labai jautrus ultravioletiniams spinduliams, nes šio junginio funkcija yra apsaugoti organizmą nuo žalingo radiacijos poveikio. Dėl šios priežasties oda tampa tamsesnė, įdegusi. Deja, kartais melaninas susiformuoja netolygiai ir ant odos atsiranda pigmentinės dėmės. Dažniausiai dėmės atsiranda tose kūno vietose, kurias labiausiai veikia saulės spinduliai:  ant rankų, veido, kaklo ir pečių. Rusvos dėmelės taip pat gali atsirasti dėl hormonų svyravimų nėštumo metu, vartojant hormoninius kontraceptikus ar naudojant fototoksines medžiagas.

Kokius produktus naudoti veido odai balinti?

Daugeliu atvejų pigmentinės dėmės ir odos trūkumai yra tik estetinė problema, nekelianti pavojaus žmogaus sveikatai, ir kuri gali būti sprendžiama naudojant balinančią kosmetiką ir kosmetines procedūras. Odos būklei pagerinti atliekamos dermatologinės gydomosios procedūros, pavyzdžiui, cheminis šveitimas, lazerio procedūros. Iš kosmetikos rekomenduojama naudoti balinamuosius veido kremus, serumus ir kaukes.

Kaip ir seniau, taip ir dabar, vienas populiariausių natūralių odos balikių yra vitamino C rūgštis, randama citrusiniuose vaisiuose, spanguolėse ir kituose produktuose. Šis vitaminas pašalina viršutinį odos sluoksnį, o atsinaujinusi oda tampa lygesnė ir švaresnė. Dėl tokio poveikio balinamojoje kosmetikoje labai dažnai ir yra vitamino C. Odos šveitimas turi panašų poveikį.

Atminkite, kad balinamuosius odos produktus geriausiai naudoti prieš miegą, siekiant išvengti hiperpigmentacijos, kurią sukelia saulės spinduliai.