Kaip lengviau išgyventi pavasarį, kai tau pavasarinė alergija?

Kaip lengviau išgyventi pavasarį, kai tau pavasarinė alergija?

Atšilę orai ir atbudusi gamta mažai džiugina tuos, kurie šiltąjį metų laiką pasitinka žinodami, kad jų laukia pavasarinė alergija. Sloga, perštinčios ir jautrios akys, niežtinti oda – tai tik keli iš dažniausių simptomų, kuriuos „Eurovaistinė internete“ vaistininkė Greta Maksimavičiūtė išgirsta konsultuodama klientus.

Tie, kurie jau yra susidūrę su pavasarine alergija pavasario dažnai laukia pasiruošę ir savo namų vaistinėlėje turi alergijos simptomus mažinančių tablečių, pavyzdžiui „Claritine“. Pasak vaistininkės, apie alergiją žinantys žmonės ne tik seka gamtos požymius, bet ir naudojasi įvairiomis programėlėmis ar interneto puslapiais, kurie įspėja, kad ore daugėja alergeno – tai padeda lengviau ištverti šį laikotarpį.

Šiandien tabletės nėra vienintelis pasirinkimas alergijos simptomams malšinti, kai kurie žmonės renkasi geriamus tirpalus, kurie mažina alergijos simptomus, vienas iš tokių – vaistinis preparatas „Zyrtec“.

Taip pat, pasak vaistininkės G. Maksimavičiūtės, jeigu pavasarinės alergijos metu kai kurie simptomai pasireiškia ypač stipriai, galima naudoti būtent juos palengvinančias priemones. Bene dažniausiai su pavasarine alergija susidūrusių žmonių kasdienybę stipriausiai vargina sloga, nosies niežulys, dažnas čiaudėjimas. Vaistininkė pataria susiduriant su šiais simptomais naudoti specialius nosies purškalus, kurie palengvins būklę. Nosies purškalas „Otrinazil“ sumažina nosies gleivinės paburkimą.

Dar vienas dažnas simptomas – ašarojančios, paraudusios ar net patinusios akys. Jeigu šie simptomai ypač stiprūs naudinga reguliariai lašinti akių lašų, kurie gerintų jų būklę. Akių lašai „Allergodil“ blokuoja medžiagų išsiskiriančių išsivysčius alergijai veikimą.Simptomai kartais nuvertinami

Anot vaistininkės, tikrai neverta kankinti savęs ir laukti kol tam tikri simptomai praeis savaime. „Nors vis dar juokaujama, kad varvanti nosis – ne liga, tačiau vaistai tikrai gali padėti lengviau ištverti alergijų laikotarpį“, – sako vaistininkė. Nosies purškalas „Allergodil“ gali būti vartojamas alerginės slogos simptomams lengvinti.

„Tiems, kurie nesusiduria su alergija, gali atrodyti, kad tai neskausmingi ir lengvi simptomai, tačiau pagalvokite, kaip pasikeičia kasdienybė, kai, pavyzdžiui, dirbdami prie kompiuterio nuolat jaučiate perštinčias akis, varvančią nosį ir besikartojantį čiaudulį. Alergiją turintys žmonės taip pat dažnai susiduria su nuovargiu, suprastėjusia miego kokybe, irzlumu“, – pastebi vaistininkė.

Deja, bet žiedadulkėms alergiški žmonės dažniausiai negali visiškai išgydyti alergijos, tačiau, pasak vaistininkės, būna metų, kai alergija gali ir nepasireikšti, nes kartais simptomams sukelti gali būti reikalingas didesnis alergeno kiekis nei tuo metu tvyro ore.

Jaučiant alergijos simptomus dėl vaistų vartojimo rekomenduojama pasitarti su vaistininku, „Eurovaistinė internete“ klientus konsultuojanti farmacininkė sako pavasarį sulaukianti nemažai tokių skambučių, rūpimus klausimus galima užduoti paskambinus nemokama linija 8 5 260 2200 arba parašius žinutę iššokančiame pokalbio lange.

Pasikeitusi kasdienybė

Pasak vaistininkės, jau artėjant alergijų sezonui namui vaistinėlę naudinga papildyti nereceptiniais vaistais, kurie padėtų palengvinti simptomus ir leistų gyventi visavertį gyvenimą. „Clemastinum WZF“ neutralizuoja histamino, kuris yra medžiaga, atsipalaiduojanti organizme alerginės reakcijos metu, veikimą.

Nors įprastai žmonėms, kurie turi alergiją, rekomenduojama tiesiog vengti alergeno, pasak G. Makasimavičiūtės, su pavasarine alergija taip išsisukti nepavyks, tačiau stengtis mažinti kontaktą su alergenu labai svarbu. „Kuomet ore daugiausia žiedadulkių stenkitės būti uždarose patalpose, dažnai plaukite rankas ir veidą, grįžę iš lauko, persirenkite ir išskalbkite rūbus, taip pat pasirūpinkite namų švara – tai galbūt ir nepadės išvengti alergijos, tačiau sumažins juntamus simptomus“, – pataria vaistininkė.

Taip pat svarbu prisiminti, kad prieš vartojant vaistus rekomenduojama įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

5 žingsniai, kaip pasiruošti alergijos sezonui?

  • Patikrinkite ar namų vaistinėlėje turite nereceptinių vaistų nuo alergijos.
  • Įsigykite nosies purškalų ir lašelių akims, kurie lengvina šiuos simptomus.
  • Į telefoną parsisiųskite specialią programėlę, kuri įspėja apie ore esančius alergenus.
  • Susitvarkykite namus, taip atsikratysite viduje jau susikaupusių alergenų,
  • Artėjant alergijos sezonui namus stenkitės vėdinti po lietaus arba vėlai vakare.

5 žingsniai, kaip lengviau išgyventi alergijos sezoną?

  • Nesikankinkite ir nelaukite kol simptomai praeis patys, vartokite juos lengvinančius preparatus.
  • Venkite būti gryname ore, kai lauke didžiausias kiekis alergenų, pavyzdžiui, vėjuotomis dienomis.
  • Lauke dėvėkite apsauginę veido kaukę, ji neleidžia patekti alergenams.
  • Grįžę iš lauko nusiplaukite rankas, veidą ir persirenkite, taip atsikratysite galimų alergenų.
  • Namus stenkitės vėdinti vėlai vakare arba po lietaus.