3 būdai, padedantys apsisaugoti nuo virusinių infekcijų

3 būdai, padedantys apsisaugoti nuo virusinių infekcijų

Aplinkoje siaučiant baimę ar netgi paniką keliantiems virusams, svarbu atsiminti du dalykus:  pirmiausiai reikia saugoti save, o tada – ir aplinkinius. Kodėl nepakanka saugoti tik save? Jau virusine infekcija sergantis, bet dar nebūtinai apie tai žinantis, asmuo gali apkrėsti labai daug kitų, o šie – dar daugiau sveikų žmonių. Taip virusinių infekcijų atvejų skaičius auga sunkiai suvaldoma progresija. Dar blogiau, jei medikų rekomendacijas ignoruoja jau sergantis ir apie tai puikiai žinantis pacientas. Iš karto kyla klausimas – kodėl jis nesaugo nei savęs, nei kitų? Tokiu atveju ir išryškėja jau minėtų dviejų dalykų svarba – reikia saugoti save, taip apsaugosime ir aplinkinius. Šiame straipsnyje pateikiame 3 dalykus, kuriuos naudinga žinoti saugantis nuo virusinių infekcijų. 


Kaip profilaktinės priemonės saugo nuo virusinių infekcijų?

Kiekvienas asmuo turėtų bent kažkiek domėtis jį supančia aplinka.

·          Jei padidėjęs pavojus užsikrėsti virusinėmis ligomis, geriausiai vengti viešų vietų, o jau susirgus tokia liga, kaip galima ilgiau pasilikti namuose. Tai itin rekomenduojama pacientams, priskiriamiems pažeidžiamų asmenų grupei, pavyzdžiui, vaikams, senyviems asmenims, lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, nėščiosioms ir kt.

·          Patariama laikytis čiaudėjimo ar kosėjimo etiketo – tai daryti reikėtų arba į vienkartines nosinaites (kurias po to būtina saugiai išmesti, nes panaudota nosinaitė – užkrato šaltinis), arba į alkūnės linkį. Nusičiaudėjus į delną, reikėtų kuo skubiau nusiplauti ar dezinfekuoti rankas. Būtina vengti gleivinių lietimo nešvariomis rankomis.

·             Sergantiems pacientams reikėtų dėvėti apsaugines kaukes, bet vis dėlto geriausiai likti namuose ir saugoti nuo virusinių infekcijų kitus asmenis.


Kaip rankų plovimas saugo nuo virusinių infekcijų?

Didžiąją dalį viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sudaro būtent virusinės kilmės infekcijos, kurių dažnis itin išauga šaltuoju metų laiku. Dažnas rankų plovimas lemia labai daug – kuo žmonės labiau rūpinasi savo higiena ir laikosi kitų rekomendacijų, tuo veiksmingiau sustabdomas ar bent jau pristabdomas infekcijų plitimas.

Įvairūs virusai gali išsilaikyti ant rankų apie kelias valandas, todėl svarbu plauti rankas kuo dažniau. Gerai ir atsakingai nuplovus rankas, jos tampa švaresnės bent 90 procentų – svarbu atlikti visus rekomenduojamus trinamuosius ir sukamuosius judesius, nepamiršti visų pirštų, tarpupirščių ir riešų. Rankų sausinimui geriausiai naudoti vienkartines priemones, o šeimoje patartina naudotis bent jau skirtingais rankšluosčiais. Jei rankos plaunamos viešoje vietoje, reikėtų vandens čiaupą užsukti naudojant vienkartinę nosinaitę, o duris atidaryti ne ką tik nuplautomis rankomis, o alkūne. Atsitiktinai palietus durų rankeną, rankas reikėtų plauti dar kartą.


Kaip nosies plovimas saugo nuo virusinių infekcijų?

Visi žino, kaip yra svarbu plautis rankas, tačiau apie nosį dažniausiai pamiršta arba atsimena tik tada, kai sutrinka jos funkcijos: atsiranda sloga, užburksta nosies ertmės, pasunkėja kvėpavimas ir kita. Kasdieninis nosies plovimas gali padėti sumažinti tikimybę susirgti virusų sukeliamomis infekcijomis, mat, labai didelė dalis patogenų patenka būtent su įkvepiamu oru. 

Ir kasdieninei nosies higienai, ir nosies funkcijų atstatymui itin naudingas jūros vanduo. Puikus pavyzdys – „QUIXX daily medicinos priemonė, kurią galima rasti daugelyje vaistinių. Jos sudėtyje yra natūralaus jūros vandens (praskiestas išgrynintu vandeniu iki fiziologinės koncentracijos (0,9 %)).


QUIXX daily skystina gleives ir taip palengvina nosyje esančių išskyrų pasišalinimą, pavyzdžiui, sergant peršalimo ligomis arba alerginiais susirgimais. Ši priemonė taip pat palengvina vietinius ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų bei ūminio ir lėtinio rinosinusito simptomus. Naudojant kasdieninei nosies higienai QUIXX daily aktyviai ir kruopščiai praskalauja nosį ir sumažina bakterijų, virusų, alergenų, žiedadulkių, kietųjų dalelių, dulkių kiekį bei padeda pašalinti perteklines gleives, be to, puikiai drėkina ir sumažina nosies dirginimą.