preloader

Prašome palaukti

Kada ir kaip gerti vandenį?

Kada ir kaip gerti vandenį?

Kaip ir kada reiktų gerti vandenį

Manoma, kad žmogui svarbus ne tik suvartojamo vandens kiekis, bet ir tai, kaip ir kada vanduo geriamas. Jogai vadovaujasi štai tokiomis auksinėmis vandens gėrimo taisyklėmis:

•   Ryte išgerk 1 stiklinę vandens ir po to nevalgyk 1,5–2 val.

•   30 minučių prieš valgį išgerk 1 stiklinę vandens.

•   Valgydamas negerk (po valgio negerk apie 40 minučių).

•   Kai nori gerti, gerk vandenį.

Rytų šalyse vanduo netapatinamas su gaiviaisiais gėrimais, sultimis, kava ir arbata. Visi šie produktai yra tam tikro skonio ir todėl organizmo priimami kaip maistas. Tad prieš geriant kavą rekomenduojama išgerti stiklinę vandens.

Ryte išgerta stiklinė vandens išplauna skrandį ir visą virškinamąjį traktą. Vanduo tarsi pažadina užsimiegojusį skrandį. Išgėrus vandens išplaunamos skrandžio sultys ir dėl to gali net pykinti, tačiau tai laikina. Vandenį geriant rytais, po savaitės jūsų skrandis bus švarutėlis.

Kodėl rytą išgėrus vandens, 1,5–2 val. nerekomenduojama valgyti? 

Mums įprastą patarlę „Pusryčius suvalgyk pats, pietus pasidalyk su draugu, o vakarienę atiduok priešui“ rytiečiai perfrazuotų taip: „Pusryčius atiduok priešui, pietus pasidalyk su draugu, o vakarienę suvalgyk pats.“ Tai susiję su energiniais dalykais. Pavalgęs žmogus aptingsta, jis nebeturi jėgų energingai mąstyti, priimti sprendimus, dirbti fiziškai. Ryte nepatartina valgyti sočiai ir dėl to, kad pirmoje dienos pusėje būtume darbingesni ir sėkmingai atliktume didžiąją dalį darbo krūvio.

Prieš valgį plaunamės rankas. Tad kodėl neišsivalius ir virškinamosios sistemos? Taigi pusvalandį prieš valgį išgerkite stiklinę vandens. Be to, virškinimui reikia labai daug vandens, taigi papildysite savo organizmo vandens atsargas.

Kodėl nepatariama gerti valgant? 

Ogi kad vanduo neatskiestų skrandžio sulčių ir seilių (jos yra tam tikros cheminės sudėties – organizmo tinkamai paruoštos maistui virškinti). Kad skaidymo procesas skrandyje būtų sklandus, ten turi likti vietos ne tik skrandžio sultims, bet ir orui. Maždaug pusė skrandžio tūrio turi būti užpildyta maistu, ketvirtadalis – skrandžio sultimis, o likusi dalis – oru.

Pavalgius nepatariama gerti, kol skaidymo procesas nebus užbaigtas. Skrandis maistą perdirba nuo 30 minučių iki 3 valandų, priklausomai nuo maisto sudėties. Kai išskaidytas maistas nukeliauja į dvylikapirštę žarną, tuomet jau galima gerti vandenį.

Kodėl prieš naktį turime gerti vandens? 

Naktį organizmas uoliai valosi nuo toksinų: vandenį išgariname, iškvėpuojame ir išprakaituojame. Nesibaiminkite – dėl stiklinės vandens jums neteks naktį keltis iš lovos. O išgėrę puoduką arbatos, greičiau nubusite.

Jeigu norite gerti – gerkite vandenį. Jeigu norite numalšinti alkį – valgykite. Vis dėlto pirmiausia išgerkite vandens, nes gal tai buvo netikras alkio signalas, ypač jeigu esate linkę tukti.

 

Ilgo gyvenimo paslaptys. Danguolė, Juozas ir Audrius Vasiliauskai (leidykla „Alma littera“, 2011 m.)

Horizontali peržiūra negalima.
Prašome paversti savo įrenginį vertikaliai.