10 priežasčių, kodėl verta pradėti naudoti menstruacines taureles

10 priežasčių, kodėl verta pradėti naudoti menstruacines taureles
OrganiCup menstruacinė taurelė atsirado tam, kad pasiliktų ilgam. Be abejo, iš pradžių gali būti šiek tiek nedrąsu žengti lemiamą žingsnį. Gal šiek tiek padėtų palaikymas? Tikime, kad galvoji, jog tavo naudojami higienos produktai puikiai apsaugo, tačiau norime pateikti 10 priežasčių, kodėl verta pakeisti savo rutiną: 

1. Patogumas 
Kai įpranti, naudoti OrganiCup menstruacinę taurelę tampa labai paprasta.  Gali prireikti 1–3 mėnesių priprasti, bet po to jau niekada nebenorėsi grįžti atgal. Tiesiog įdėk taurelę į makštį, o kai ji prisipildo, išimk, ištuštink, išplauk ir naudok toliau. Tu net nepajusi jos visą dieną (ir naktį)! Taurelė gali būti naudojama ištisas 12 valandų, argi ne puiku?

2. Daugiau jokio nerimo dėl pratekėjimo
Mes visos esame tai patyrusios. Kai tamponas visiškai prisipildo, pratekėjimas beveik garantuotas. Dėl šios priežasties didelė dalis merginų jaučiasi nesaugios mėnesinių metu. Teisingai įdėta menstruacinė taurelė užkirs kelią pratekėjimui – išsiskleidusi makštyje taurelė sudaro vakuumą ir gerai prisitvirtina prie makšties sienelių. Jei taurelė vis tiek neapsaugo, patikrink, ar ji įdėta teisingai ir ar pasirinkai teisingą dydį.

3. Apsauga nuo žalingų cheminių medžiagų
Ar kada pagalvojai apie tamponų ir higieninių paketų sudėtį? Daugelio sudėtyje yra klijų, kvapiųjų medžiagų ir net baliklio (baltesnei produkto išvaizdai). Visa tai mes dedame į savo kūnus! Menstruacinė taurelė pagaminta iš 100 % medicininio silikono, kuris yra visiškai nekenksmingas. Tamponai sugeria ne tik kraują, bet ir makšties išskyras, todėl gali pasireikšti sausumas, niežulys ar net alergija. 

4. Gamtos tausojimas
Ar žinojai, kad vieną menstruacinę taurelę galima naudoti iki 10 metų? Pagalvok apie tamponus ir higieninius paketus, kuriuos sunaudoji per vienas menstruacijas, ir jų skaičių padaugink iš 10 metų! Paskaičiuota, jog per savo gyvenimą sunaudoji apie 11000 higieninių priemonių, kurios šimtams metų nugula į sąvartynus. Menstruacinė taurelė padėtų ne tik tau, bet ir saugotų tave supančią gamtą. 

5. Padeda sutaupyti
Per 10 metų susitaupytų ir nemaža pinigų suma, dabar išleidžiama kitoms higieninėms priemonėms. Investicija į taurelę atsiperka per pirmuosius pora ciklų.

6. Nepamainomas kelionių partneris 
Keliaujant tikrai nesmagu galvoti apie tampono pakeitimą kas 4–5 valandas. Lėktuvų tualetų kabinos tikrai nesutvertos šiai procedūrai, o ieškoti tualetų perpildytuose oro uostuose ir stotyse taip pat nėra smagiausias užsiėmimas. Kadangi menstruacinę taurelę galima naudoti net iki 12 valandų, ji – puikus kelionių partneris. 
Dar vienas puikus dalykas – su taurele patogu ir saugu maudytis jūroje ar baseine. Palyginus, tamponas gali pritraukti nepageidaujamų bakterijų.

7. Sportas? Jokių problemų!
Tikriausiai kyla klausimas, ar OrganiCup menstruacinė taurelė netrukdo sportuoti? Tikrai ne! Visos sporto šakos tinka dėvint taurelę – plaukimas, gimnastika, joga, jojimas, dviračių sportas ir kt. Makšties viduje susidaręs vakuumas išlaiko taurelę vietoje ir tau nereikia galvoti apie tą erzinančią tampono virvelę.

8. Ramus miegas
Miegok ramiai su menstruacine taurele ir pamiršk didžiulius ir iš vietos judančius naktinius higieninius paketus.

9. Didesnė talpa 
Viena OrganiCup menstruacinė taurelė surenka tiek kraujo, kiek 3 „super“ dydžio tamponai. Taigi net labai gausių menstruacijų atveju ji neturi būti ištuštinama taip dažnai, kaip keičiami tamponai. 

10. Jokių tamponų virvelių
Tamponų virvelės – tiesiog nemalonios. Jos gali prisisunkti šlapimo, matytis iš maudymosi kostiumėlio ar trukdyti, jei mėgsti miegoti nuoga. Menstruacinė taurelė yra saugi tavo kūne, apsaugo ir netrukdo!