Menstruacinė taurelė – šiuolaikiška aktyvios moters higienos priemonė

Menstruacinė taurelė –  šiuolaikiška aktyvios moters higienos priemonė

Nors Lietuvoje menstruacinė taurelė yra pakankamai naujas ir daugeliui moterų dar nežinomas produktas, vis daugiau pasaulio moterų renkasi šią higienos priemonę. Kodėl taip nutiko, kad, atrodo, pasaulį užkariavę tamponai, pamažu užleidžia vietą menstruacinei taurelei?  Jau žinoma apie tamponuose ir paketuose esamas kenksmingas medžiagas kaipdėl medvilnėje susikaupusių pesticidų ir herbicidų, tačiau ne mažiau svarbi ir opi problema – gamtos teršimas. Ar kada nors susimąstėte kiek panaudojate higieninių priemonių ir kaip stipriai teršiate gamtą?Vidutiniškai viena moteris sunaudoja apie 20 tamponų ar paketų kiekvieno ciklo metu, o per visą savo gyvenimą  susidaro kalnai šiukšlių, kurios teršia mūsų aplinką, pūna bei skleidžia bjaurų kvapą, kuriuo kvėpuojame mes pačios ir mūsų vaikai. O viena, ta pati menstruacinė taurelė gali būti naudojama daugelį metų!

Tai kas yra ta taurelė ir kodėl ji puiki alternatyva įprastoms higienos priemonėms.


Kas yra menstruacinė taurelė?

Menstruacinė taurelė yra natūrali moters higienos priemonė, naudojimo principu šiek tiek panaši į higieninius tamponus, bet daug pranašesnė nei pastarieji. Taurelė makštyje laikosi vakuumo ir makšties raumenų pagalba, nepraleidžia skysčių bei kvapo. 


Menstruacinės taurelės privalumai

100 % apsaugo nuo pratekėjimo ir nepageidaujamo kvapo. Taurelė prisitaiko prie moters anatomijos, įsitvirtina apatinėje makšties dalyje ir laikosi dėka makšties raumenų.

Menstruacinė taurelė yra nematoma išoriškai ir nejuntama kuomet įdėta. 

Tai saugi ir patogi higienos priemonė skirta naudoti mėnesinių metu. Pagaminta iš minkšto, kokybiško, sertifikuoto medicininio silikono, kuris nekaupia bakterijų, nealergizuoja ir nesukelia TŠS. 

Tai sveika alternatyva, nes nesausina gleivinės kaip tamponai, nesukelia prakaitavimo, šutimo bei bėrimų kaip higieniniai paketai. Tinka jautrioms, alergiškoms moterims, pagaminta be latekso.

Menstruacinė taurelė skirta moterims, kurios rūpinasi savo sveikata ir aplinka. Naudojant taurelę Jūs tapsite dar labiau Draugiška Gamtai, bei tikėtina, kad sutaupysite naujiems bateliams! Menstruacinė taurelė yra ne tik išmanus daikčiukas, bet ir puiki investicija į patogumą, garantuotą apsaugą, ekologiją bei santaupas.


Sertifikuotas medicininis silikonas

Medicininis silikonas puikiai dera su žmonių ir gyvūnų audiniais ir organizmo skysčiais. Tai vadinama biologiniu suderinamumu. Ši medžiaga yra inertiška ir plačiai naudojama medicinos prietaisams gaminti (implantai, tvarsčiai, drenai, kateteriai, kūdikių čiulptukai, dantų šepetėlių šereliai, maitinimo vamzdeliai, plombos, prezervatyvai, ir kt.). Medicininis silikonas taip plačiai naudojamas medicinoje todėl, kad atlaiko itin aukštą temperatūrą sterilizacijos metu, yra netoksiškas ir nedalyvauja cheminėse reakcijose. Medicininis silikonas yra minkštas ir lankstus, todėl idealiai priglunda prie žmogaus odos ar minkštųjų audinių.

Originali menstruacinė taurelė, tokia kaip Amulette, yra pagaminta iš sertifikuoto medicininio silikono, kuriam yra suteikti kokybės sertifikatai. Medicininis silikonas yra be latekso, ant kurio glotnaus paviršiaus nesikaupia jokios bakterijos, silikonas nesugeria jokių skysčių, nesugeria kvapų. Medicininis silikonas nekeičia ir neveikia natūralios makšties mikrofloros, nesukelia alergijos. Medicininiam silikonui netaikomas joks galiojimo terminas, tačiau Amulette gamintojas rekomenduoja naudoti 20 metų nuo pagaminimo datos.


Akušerės komentaras

Ievos nuomone, menstruacinė taurelė yra saugi, patogi, sveika ir inovatyvi higienos priemonė ne tik palengvinanti moters menstruacijas, bet ir padedanti išsaugoti gamtą. Rinkdamiesi higienos priemones mes turėtume atsižvelgti į sėkmingą Skandinavijos pavyzdį, kur menstruacinė taurelė yra viena populiariausių alternatyvų. 

Akušerė, Tėvystės mokyklos “Gandro lizdas” įkūrėja Ieva Girdvainienė baigė akušerijos studijas 2009 m. ir pradėjo dirbti “Vilniaus gimdymo namuose” akušere, toliau tęsė studijas LSMU slaugos katedroje ir M. Riomerio universitete sveikatos politikos magistrantūroje. 

Metodinės medžiagos ruošimas šeimoms bei lytiškumo ugdymo klausimais, bendravimas su jaunomis moterimis ir mamomis, Ievą skatina nenustoti domėtis naujovėmis, gilintis į naujausius mokslinius tyrimus bei alternatyvius produktus galinčius palengvinti moterų gyvenimą.