Visagaliai hormonai

Visagaliai hormonai

Hormonus esam linkę kaltinti dėl daugelio dalykų. Ar sausa makštis ir skausmas lytinių santykių metu taip pat priklauso nuo jų? 


Nuotaikų svyravimai, padidėjęs apetitas, sumažėjęs libido

Paprastai šie pojūčiai siejamis su PMS (prieš menstruacinio sindromo simptomais). Prieš mėnesines lytinių hormonų— estrogenų ir progesteronų kiekis stipriai sumažėja. Tai įtakoja seratonino, laimės hormono, gamybą, todėl keičiasi moters savijauta, atsiranda nuovargis, irzlumas. Tačiau lytinių hormonų kiekis priklauso ne tik nuo ciklo, bet ir nuo moters amžiaus, gyvenimo būdo ir kontraceptinių priemonių pasirinkimo.

1 pav. Hormonų svyravimas menesinio ciklo metu įtakoja mūsų fizinę bei psichinę būseną.


Estrogenai mus daro gražesnėm

Pirmoje ciklo pusėje estrogenų kiekis didėja, moteris jaučiasi energingesnė, laimingesnė. Artėjant ovuliacijai, ciklo viduryje, pasiekiamas estrogenų pikas. Jaučiamas padidėjęs seksualinis potraukis, be to, tyrimai rodo, kad vyrams šiuo metu moteris atrodo patrauklesnės nei kitais ciklo laikotarpiais. Taip sutvarkyta gamtos, nes tai tinkamiausias laikas apvaisinti moterį ir pratęsti giminę. Antroje ciklo dalyje estrogenų kiekis mažėja.


Skausmas lytinių santykiu metu 
Estrogenų kiekis mažėja ne tik antrojoje ciklo dalyje, bet ir su amžiumi, taip pat įvairių kontraceptinių priemonių naudojimas, nėštumas ar žindymas sutrikdo hormonų pusiausvyrą. Tada makšties gleivinė išskiria mažiau gleivių, gali būti jaučiamas makšties sausumas ir skausmas lytinių santykių metu.


2 pav. Sausa makštis ir skausmas lytinių santykių metu įveikiami.

Stresas sausina makšties gleivinę

Makšties sausumas gali būti jaučiamas dėl higienos priemonių naudojimo, streso ar dėl natūraliai mažesnio gleivių iškyrimo. Sausa, suplonėjusi makšties ir vulvos oda būna labai jautri, todėl ir nedidelė trintis sukelia skausmą.

Atkurti makšties drėgnumą galima ir be hormonų

Drėkinti makštį rekomenduojama ne tik dėl nemalonių simptomų, bet ir dėl to galinčių atsirasti rimtesnių sveikatos sutrikimų—sako ginekologė Daiva Keršulytė. „Feminella® Hyalosoft“ makšties ovulės, kuriose yra hialurono rūgšties ir vaistažolių yra natūralus ir saugus būdas sudrėkinti makšties gleivinę. Hialurono rūgštis pritraukia ir sulaiko vandenį, todėl užtikrinamas ilgalaikis drėkinimas. Vaistažolės skatina regeneraciją, natūralų gleivių išskyrimą bei apsaugo nuo infekcijų. Praktikoje esu išbandžiusi daugelį metodų, tačiau geriausių rezultatų moterys sulaukia naudodamos „Feminella® Hyalosoft“ makšties ovules, – pataria ginekologė.


Feminella® Hyalosoft makšties sausumui gydyti

Unikalios makšties ovulės Feminella® Hyalosoft, kitaip nei lubrikantai, ilgam atkuria normalų makšties gleivių išskyrimą ir gamybą, mažina sudirgimą bei skatina regeneraciją. Užmirškite makšties sausumą, niežulį ir deginimą ir vėl mėgaukitės lytiniais santykiais.

Feminella® Hyalosoft  išskirtinė sudėtis:

  • Hialurono rūgštis sulaiko vandenį, drėkina ir ilgam apsaugo nuo išsausėjimo;
  • Azijinės raistenės spartina gleivinės regeneraciją, gerina žaizdų gyjimą;
  • Miškinės dedešvos skatina gleivių gamybą, mažina sudirgimą, tausoja gleivinę;
  • Vaistinė ramunėlė pasižymi antimikrobiniu, priešuždegiminiu poveikiu;
  • Arbatmedžio aliejus turi priešgrybelinį bei antimikrobinį poveikį;
  • Vitaminas E žinomas kaip antioksidantas, be to, saugo gleivinės audinius, skatina regeneraciją.

Feminella® Hyalosoft labai gerą ir gerą efektą patvirtino net 90% moterų jau po pirmos gydymo savaitės.1
Feminella® Hyalosoft saugus: jokių šalutinių poveikių nebuvo pastebėta.1
Feminella® Hyalosoft dažniausiai ginekologų rekomenduojama priemonė makšties sausumui gydyti.

Feminella® Hyalosoft yra vienintelės tokios sudėties ovulės Lietuvoje!