„Eurovaistinė internete“: receptinius vaistus nuotoliu įsigyja vis daugiau gyventojų, o rudenį prognozuoja paslaugos bumą

„Eurovaistinė internete“: receptinius vaistus nuotoliu įsigyja vis daugiau gyventojų, o rudenį prognozuoja paslaugos bumą

Jau daugiau kaip mėnesį šalyje veikia nauja paslauga, leidžianti receptinius vaistus ir medicinos pagalbos priemones pagal gydytojo išrašytus e. receptus įsigyti nuotoliniu būdu. „Eurovaistinė internete“ atstovai e. vaistinėje jau stebi augantį paslaugos populiarumą, prognozuoja jos bumą rudens ligų sezonu ir pažymi, kad klientai vis dažniau dalijasi pozityviu grįžtamuoju ryšiu.

„Liepos viduryje startavę su receptinių vaistų prekyba internetu pastebime, kad paslauga jau surado savo auditoriją. Nuotoliniu būdu konsultuojantys vaistininkai sulaukia vis daugiau teigiamų paslaugos įvertinimų, gyventojai džiaugiasi atradę tokią galimybę, sutaupę laiko ir dėkoja mūsų specialistams už naudingas konsultacijas bei pozityvią patirtį“, - akcentus dėlioja „Eurovaistinė internete“ valdančios įmonės AZETA, UAB vadovas Andrius Jurgelevičius.

 

Vertina galimybę įsigyti visus medikamentus vienu metu

E. vaistinės atstovai pastebi, kad vis daugiau gyventojų atranda receptinių vaistų  įsigijimo nuotoliniu būdu galimybę ir vis drąsiau ja naudojasi. Lyginant su pirmosiomis savaitėmis po paslaugos paleidimo, pastaruoju metu e. vaistinėje tokių užsakymų skaičiai išaugo bent du kartus. Receptinius vaistus e. vaistinėje daugiausiai įsigyja didžiųjų miestų gyventojai.

„Eurovaistinė internete“ vaistininkė Evelina Laurinavičiūtė, konsultuojanti nuotoliniu būdu, sako, kad gyventojai apie paslaugą atsiliepia teigiamai, vertina paslaugos greitį ir patogumą. Vienu iš privalumų įvardija ir tai, kad nuotoliniu būdu jie gali įsigyti visus reikiamus vaistus pagal kelis gydytojo išrašytus e. receptus vienoje vietoje ir tuo pat metu.

„Tam tikrais atvejais vaistinės realiu laiku gali neturėti pacientui reikiamo vaistų kiekio ar konkrečių medikamentų. Tokiu atveju receptiniai vaistai yra užsakomi, o paciento gali būti paprašyta sugrįžti po keleto dienų juos pasiimti. Taip pat gali tekti medikamentų vykti ir į kitą vaistinę ar net kelias. Tai išties gali sukelti pacientui nepatogumų, kurių, įsigydamas receptinių vaistų nuotoliniu būdu, jis gali išvengti“, - paaiškina vaistininkė.

E. Laurinavičiūtė priduria, kad vaistininkės sulaukia ir tokių atsiliepimų iš pacientų, kurie pasinaudoję paslauga pirmą kartą ją įvardija „neįtikėtinu atradimu“, dėkoja už naudingą konsultaciją ir produktyvią pagalbą įsigyjant receptinių vaistų nuotoliu.

 

Paslauga galimai bus ypač aktuali rudens ligų sezonu

Pasak e. vaistinės atstovų, galimybė nuotoliniu būdu įsigyti receptinių vaistų gyventojams, tikėtina, taps ypač aktuali atėjus rudeniui, kai sugrįžus į uždaras erdves galimai padaugės užsikrėtimų įvairiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, taip pat ir COVID-19.

„Jau dabar stebimas koronaviruso ligos atvejų augimas ir tikėtina, kad susirgimų skaičiai dar augs. O norint išvengti užsikrėtimo ar pajutus pirmuosius ligai būdingus simptomus rekomenduojama vengti bet kokių kontaktų bei susibūrimo vietų, tokių kaip fizinės prekybos vietos“, - pažymi E. Laurinavičiūtė.

Vaistininkė sako pastebinti, kad gyventojai tampa sąmoningesni ir sezoninių ligų akivaizdoje vis dažniau renkasi saugų apsipirkimą internetu bei gauti reikiamas prekes ar būtiniausius medikamentus tiesiai į namus.

 

Atmintinė norint įsigyti receptinių vaistų nuotoliu

Norint nuotoliniu būdu įsigyti receptinių vaistų ar medicinos pagalbos priemonių, išrašytų pagal e. receptus, pirmiausia reikia prisijungti prie asmeninės paskyros esveikata.lt portale.

Pasirinkus e. receptus, pagal kuriuos norima įsigyti vaistų, sistema automatiškai pateikia e. vaistinių pasiūlymus su kainomis, priemokų dydžiais, pristatymo sąlygomis ir kt. Pasirinkęs medikamentus ir e. vaistinę, kurioje nori juos įsigyti, pacientas nukreipiamas į e. vaistinės platformą ir gali toliau tęsti užsakymą.

„Mūsų e. vaistinėje automatiškai susiformavus krepšeliui su pasirinktais vaistais ir kitomis priemonėmis, pacientui suteikiama nemokama, individuali farmacijos specialisto konsultacija nuotoliniu būdu. Pacientas nukreipiamas į susirašinėjimo langą (angl. live chat), kur dažniausiai su juo aptariame vaistų vartojimą, išsiaiškiname, ar vaistai paskirti pirmą kartą ir atsakome į visus kitus pacientui kylančius klausimus. Stengiamės kaip įmanoma operatyviau ir aiškiau suteikti farmacinę paslaugą per nuotolį“, - paaiškina vaistininkė E. Laurinavičiūtė.

 

Nemokama konsultacija – ne tik perkantiems vaistų

Užsisakyti receptinius vaistus galima tik po vaistininko konsultacijoso tada, jei pageidaujama, pratęsti apsipirkimą ir įsigyti nereceptinių vaistinių preparatų, kosmetikos ar higienos priemonių. Internetu užsisakytus medikamentus ir kitas prekes kurjeris gali pristatyti tiesiai į namus arba pacientas gali jas atsiimti pasirinktoje vaistinėje.

„Eurovaistinė internete“ nemokama farmacinė paslauga nuotoliniu gali būti suteikta ne tik perkantiems receptinių vaistų bei nereceptinių vaistinių preparatų, bet ir kiekvienam, panorusiam pasikonsultuoti su kvalifikuotu vaistininku neišėjus iš namų. Taip pat e. vaistinėje yra galimybė pasikonsultuoti su odos priežiūros specialistu.