Ką turėtume žinoti apie probiotikus?

Ką turėtume žinoti apie probiotikus?

Šiais laikais žmogaus organizmas tampa vis labiau pažeidžiamas, todėl dažnai sergame peršalimo ligomis, įvairiomis infekcijomis, vargina virškinamojo trakto sutrikimai, pilvo skausmai ir kiti negalavimai. Tokiais atvejais specialistai rekomenduoja kartu su kitais preparatais vartoti ir probiotikų, kurių sudėtyje gausu gerųjų bakterijų. Kauno klinikos „Bendrosios medicinos klinika“ šeimos gydytoja Dileta Vaitkuvienė atsako į klausimus apie probiotikus.

 

KAS GI TOS BAKTERIJOS?

Žmogaus organizme gyvena labai daug mažų organizmų, vadinamų bakterijomis. Jų suskaičiuojama net iki keturių šimtų rūšių. Bakterijos yra pasiskirsčiusios visame virškinamajame trakte, tačiau didžiausias jų kiekis ir metabolinis aktyvumas aptinkamas storojoje žarnoje.

 

KĄ TURĖTUME ŽINOTI APIE „GERĄSIAS“ IR „BLOGĄSIAS“ BAKTERIJAS?

Kiekvieno žmogaus žarnyno mikrofloros sudėtis yra individuali ir pastovi. Tačiau dėl įvairių sąlygų kartais žarnyne sumažėja „gerųjų“ bakterijų ir padaugėja „blogųjų“ – patogeninių ar sąlyginai patogeninių mikroorganizmų. Ypač dažnai taip atsitinka, kai žmogus serga įvairiomis infekcijomis, kurių metu vemia, viduriuoja, vartoja vaistus, patiria didelį stresą, vartoja alkoholį ar tiesiog netinkamai maitinasi. Tokiomis sąlygomis „gerųjų“ ir „blogųjų“ bakterijų pusiausvyra sutrikdoma, žmogus, ypač vaikas, niekaip negali pasveikti, blogai jaučiasi, imuninė sistema netenka pusiausvyros, sutrinka apetitas, virškinimas, atsiranda odos bėrimų, kuriuos vertiname kaip alergines reakcijas. Tad rekomenduojama atkurti žarnyno bakterijų pusiausvyrą, vartojant probiotikus, kurių sudėtyje yra gerųjų bakterijų.

 

AR GALIMA VARTOTI PROBIOTIKUS KARTU SU ANTIBIOTIKAIS?

Antibiotikų vartojimas yra viena dažniausių priežasčių, sutrikdančių normalią žarnyno mikroflorą ir sukeliančių įvairius virškinimo sutrikimus, pilvo putimą, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą. Yra tik vienas būdas suvaldyti antibiotikų sukeltus nemalonius pojūčius nenustojant vartoti antibiotikų: vartoti probiotikus. Tyrimai parodė, kad tam tikri probiotikai gali sumažinti antibiotikų sukeltą viduriavimą net 75 procentais.

 

KUO YPATINGAS PROBIOTIKAS „LIVE WELL PROBIOTIC7“?

Kad probiotikas būtų veiksmingas, viename jo grame turi buti ne mažiau kaip 106–107 gyvybingų gerųjų bakterijų. Vienoje „LIVE WELL Probiotic7“ kapsulėje yra ne mažiau kaip 0,4 x 109 KSV (kolonijas sudarančių vienetų) gyvybingų gerųjų bakterijų komplekso. Šio probiotiko sudėtis unikali – jame yra net septynios probiotinės kultūros.

Net ir esant pakankamam bakterijų skaičiui probiotike, mikroorganizmui pasiekti žarnyną nėra taip paprasta – skrandžio sultys suardo visus su maistu patekusius mikroorganizmus. „LIVE WELL Probiotic7“ kapsulė neyra skrandžio sultyse, todėl gerosios bakterijos nukeliauja į žarnyną. 

Laikymo sąlygos – viena svarbiausių probiotikų veiksmingumo sąlygų. „LIVE WELL Probiotic7“ yra stabilus kambario temperatūroje, jo laikyti šaldytuve nereikia, taigi puikiai tinka keliaujant.

 

Klinikos „Bendrosios medicinos klinika“

Savanoriu pr. 421/423, Kaunas

Tel. (8 37) 313 665

www.daktaras.lt