Plaukai ir galvos oda – nedaloma visuma

Plaukai ir galvos oda – nedaloma visuma

Ar žinote, kad renkantis plaukų puoselėjimo priemones privalu atsižvelgti ne tik į jų būklę ir tipą, bet ir galvos odos būklę? Čia rasite naudingos informacijos, kuri padės geriau suprasti jų ryšį ir poreikius. Užbėgdami už akių sakome, jog galvos odos ir plaukų savijautą bei išvaizdą gali akivaizdžiai pagerinti tam tikros aktyvios augalinės medžiagos.


Apie galvos odos ir plaukų struktūrą

Galvos odos epidermis – nuolatinio ląstelių dalijimosi ir atsinaujinimo vieta, derma – plaukų folikulų, prakaito, riebalų liaukų buveinė, hipoderma – maisto medžiagų sandėlis. Nuo kitas kūno dalis dengiančios odos ji skiriasi tuo, kad turi galybę plaukų folikulų, didžiulį kraujagyslių ir nervų tinklą bei labai daug riebalų ir prakaito liaukų. Plaukai – taip pat oda, tiksliau – jos ataugos, sudarytos daugiausia iš keratino ląstelių. Plaukų tankį, elastingumą, sausumą, riebumą, stiprumą lemia ne tik genai ir aplinkos veiksniai, bet ir mūsų pasirenkamos priežiūros priemonės. Taigi mes patys kasdien kuriame jų būklę.


Apie galvos odos ir plaukų priežiūros produktus

Šampūnas ir kondicionierius – pagrindinės pirmojo, plovimo etapo, priemonės. Tačiau yra didelė kategorija produktų, kuriančių pridėtinę vertę (stiprinančių, puoselėjančių ir odą, ir plaukus). Tai – drėkinamasis aliejus, skirtas paruošti juos plovimui, intensyviai veikiantys serumai ir kaukės, apsauginiai nenuplaunami kremai... Atskira grupė – gydomieji produktai, kurie labai praverčia smarkiai pažeistiems, nusilpusiems, plonėjantiems, slenkantiems plaukams, nes stiprina, gaivina ne tik juos, bet ir kitą tandemo narį – galvos odą. Pasaulyje išskirtinę reputaciją pelniusios kompanijos „Phyto“, su kurios produktais netrukus supažindinsime, siūlomas plaukų priežiūros ritualas susideda iš trijų dalių: pirmos – „Išplaunu, atnarplioju, pridedu spindesio“, antros – „Gražinu, stiprinu“, trečios – „Gydau“. Kiekviena dalis gali būti papildyta priemonėmis, kurias diktuoja metų sezonas ir kiti poreikiai (tarkim, noras pakeisti plaukų spalvą).


Apie plovimo etapą

Šampūnas – priemonė, kuri, priklausomai nuo sudėties ir formulės, gali švarinti, raminti odą, stiprinti gydomųjų priemonių poveikį, gražinti plaukus ir paruošti juos stilizavimui. Kaip žinoti, kokį produktą naudoti?

„Phyto“ siūlo turėti omeny dvi pagrindines taisykles:

1. Kai galvos oda problemiška, patartina įsigyti jos specifinius poreikius tenkinantį šampūną ir kokį nors alternatyvų produktą  – neutralaus poveikio ar plaukus gražinantį šampūną (pastarasis prideda jiems apimties, spindesio, glotnumo ir pan.). Dukart iš eilės panaudoję gydomąjį, trečią kartą plaukite galvą kitu šampūnu.

2. Kai galvos oda nėra problemiška, turėkite gražinamojo ir neutralaus šampūnų ir kaitaliokite juos.

Kitas dažnai kylantis klausimas – o kaip dažnai plaukus plauti? Atsakymą turėtų padiktuoti galvos oda: jei ji sausa, juos plauti derėtų ne kasdien, tačiau dažniau nei kartą per savaitę, jei riebi – galima plauti kasdien, tačiau reikia vengti pernelyg „kandžių“ priemonių, nes šios, būna, pagilina problemą. Produktas, tinkamas būtent jūsų galvos odos ir plaukų tipui, padarys darbą geriausiai. Šampūną, žinoma, turi papildyti kondicionierius, taip pat pasirinktas paisant anksčiau paminėtų kriterijų.


Apie pagalbą probleminei galvos odai ir slenkantiems plaukams

Norisi dar kartą akcentuoti: jautriai, riebiai, sausai, pleiskanojančiai odai reikia specifinių produktų! Jų sudėtinės dalys subalansuotos taip, kad intensyviai veiktų priežastis, sukuriančias konkrečią problemą. Skiriasi ir moterų bei vyrų, kenčiančių nuo plaukų retėjimo ir slinkimo, produktų sudėtis. Juos lemia ne tik veiksniai, kuriuos galima priskirti abiem lytims (stresas, vitaminų, baltymų trūkumas, senėjimas...), bet ir specifiniai, susiję su hormonais.


Apie „Phyto“ produktus, kurių pagrindas – augalai

Prancūzas Patrickas Alès prieš 40 metų išsikėlė tikslą sukurti naujoviškus plaukų priežiūros ir gražinimo produktus, kurie perduotų plaukams augalų jėgą ir gyvybingumą. Šiuo metu kompanija savo formulėms naudoja daugiau kaip 150 augalų, gamina produktus, kuriuose itin didelė (net iki 100 proc.!) aktyvių botaninių ir natūralių ingredientų koncentracija. Priemonėse nėra vandens – jį pakeičia unikalūs augalų ekstraktai, išgauti naudojant specialią technologiją, kuri užtikrina ypatingą jų efektyvumą. Būtent šiai kompanijai priklauso įspūdingas kiekis išradimų, tenkinančių specifinius plaukų poreikius. Štai tik keletas produktų, kurie daugybei žmonių sugrąžino pasitikėjimą savimi ir parūpino gerą nuotaiką: jautrios galvos odos šampūnas „Phytoapaisant“, šampūnai ir serumai nuo plaukų slinkimo „Phytocyane“ (moterims) ir „Phytolium“ (vyrams), sausų plaukų priežiūros priemonės „Phytokeratine“, permanentiniai plaukų dažai „Phytocolor“...

„Plaukai – gyvi ir labai vertingi. „Phyto“ misija – elgtis su jais rūpestingai ir pagarbiai“, – yra pasakęs Patrickas Alès.