Kaip išsirinkti kokybišką kosmetiką? Pataria odos priežiūros specialistė

Kaip išsirinkti kokybišką kosmetiką? Pataria odos priežiūros specialistė

Skaitykite etiketes: klaidos kaina – staigus bėrimas

„Duokite kokį nors veido kremą mišriai odai. Iki 20-ies eurų“, – sako prieš mane kasoje stovinti moteris. Paskaičiusi kelių kremų aprašymus, parduotuvę ji palieka su nauju pirkiniu. Kaip pastebi odos priežiūros specialistė Valentina Rimkienė, toks greitas sprendimas gali baigtis ilgalaikiais odos padariniais – nuo tempimo ir diskomforto jausmo iki alerginės reakcijos ar dermatito.

Šiandien, kai dekoratyvinės kosmetikos pasirinkimas ypač gausus ir išsirinkti tinkamą priemonę gali tapti tikras iššūkis (ypač žmonėms, kurių oda labai jautri, alergiška ar su specifiniais poreikiais), renkantis priemonę derėtų vadovautis keliais esminiais patarimais. Ir kaina – tikrai ne pagrindinis jų.

 

Prekę rinkitės ne pagal kainą: esminiai kriterijai

Dekoratyvinę kosmetiką šiandien galima įsigyti kone kiekvienoje parduotuvėje. Visgi toks platus pasirinkimas neretai tik apsunkina situaciją. V. Rimkienės teigimu, ne kaina ar prekės ženklas turėtų lemti sprendimą – labai svarbu skirti laiko perskaityti produkto etiketę.

„Norint pasirinkti Jums tinkamą produktą, būtinai atsižvelkite į tai, ar priemonė skirta Jūsų odos tipui (sausai ar mišriai odai), kokį efektą priemonė žada suteikti odai (ar tai maskuojanti, maskuojanti bei matiškumo suteikianti, suteikianti švytėjimą priemonė) ir ar tai atitinka Jūsų lūkesčius. Taip pat renkantis priemonę rekomenduoju ieškoti tokios, kurios etiketėje pažymėta: nekomedogeninė (neužkemšanti porų),  hipoalerginė, patikrinta dermatologų, mineralinė“, – pasirinkimo kriterijais dalijosi kosmetologė.

Ne visos priemonės atitiks visus šiuos kriterijus, todėl renkantis tiesiog reikia susidėlioti prioritetus, kas Jūsų odai yra svarbiau (kuriuos iš pageidautinų priemonės kriterijų produktas atitiktų). Pavyzdžiui, jeigu Jūsų oda nėra alergiška ar jautri, galbūt priemonė nebūtinai turi būti hipoalerginė. Visgi būtina sąlyga –priemonė turi būti skirta būtent Jūsų veido odos tipui. Padėti pažinti savo veido odą, išmokti skaityti etiketes ir kritiškai rinktis dekoratyvinę kosmetiką V. Rimkienė padeda ir internetu – į klausimus specialistė atsako tiesiogiai svetainėje www.eurovaistinė.lt.

 

 

Nekokybiška priemonė – pavojus odai

Labai naudinga prieš renkantis dekoratyvinę kosmetiką išsiaiškinti savo odos tipą. Kai kurios pardavimo vietos tokią paslaugą teikia nemokamai, pavyzdžiui, išmatuoja odos drėgmę bei būklę skirtingose veido zonose.

 

„Mišrią odą turinčiam žmogui net ir itin brangus bei naudingomis medžiagomis papildytas kremas sausai odai bus netinkamas“, – aiškino odos priežiūros specialistė.
 
Jei priemonė netinkama, kiekvienas potėpis gali tapti kontaktinio dermatito, alerginės reakcijos pasireiškimo priežastimi. Kaip pabrėžė pašnekovė, deja, bet odos reakcijos išraišką – bėrimus – moterys, nežinodamos jų priežasties, dažnai linkusios paslėpti po dar storesniu maskuojančios priemonės sluoksniu.

 

„Naudojant priemonę, kuri Jūsų odai netinka, iškart (dienos metu) pastebėsite tokius požymius, kaip užsikimšusios poros (komedonai), nemalonus odos tempimo ar diskomforto pojūtis, gali atsirasti odos bėrimas (iškarto arba po tam tikro laiko). Pastebėjus šiuos požymius, rekomenduoju priemonės naudojimą iš karto nutraukti ir kitą priemonę rinktis tik atsižvelgus į prieš tai išvardytus kokybiškos dekoratyvinės kosmetikos kriterijus. Taip pat rekomenduoju rinktis tokį makiažo pagrindą, į kurio sudėtį įeitų apsauginiai filtrai nuo UV spindulių, antioksidantai. Šios sudėtinės dalys apsaugos odą nuo žalingo saulės ir laisvųjų radikalų poveikio, prevenciškai veiks odą nuo senėjimo“, – aiškino specialistė.

 

Kai tik yra galimybė, prieš perkant derėtų pasiteirauti priemonės mėginėlio ir pabandyti ant nedidelio odos ploto, ypač tuomet, jeigu Jūsų oda jautri, linkusi į alergijas. Taip pat visada galima pasikonsultuoti ir su V. Rimkiene adresu www.eurovaistine.lt. Odos specialistė gyvai konsultuoja darbo dienomis nuo 14 iki 18 val. Kitu metu klausimus jai galima rašyti el. paštu [email protected]