Magnetų terapija - ar veiksminga priemonė sąnariams?

Magnetų terapija - ar veiksminga priemonė sąnariams?

Gyvenimas – tai nuolatinis judėjimas. Ar kada nors susimąstėte kaip reikėtų gyventi jei kiekvienas judesys sukeltų veriantį skausmą? 

Kiekvienas prisimename H.K. Anderseno pasakos heroję undinėlę, kurios kiekvieną žingsnį lydėdavo tarsi peiliais kūną raižantis skausmas. Veriantį skausmą  ištverti jai padėjo meilė, tačiau toks išbandymas vertas tik pasakų autoriaus plunksnos. Visgi, sąnarių skausmas gali užklupti kiekvieną ir apkartinti gražiausias gyvenimo akimirkas.

Sąnarių skausmo malšinimui yra platus pasirinkimas įvairių medikamentų -  tepalų ir geriamųjų preparatų. Tačiau, kaip žinia, kiekvienas vaistas turi ir šalutinį poveikį... Todėl tikrai verta paieškoti ir kitokių būdų kaip sumžinti užklupusį sąnarių skausmą.


Kaip veikia magnetinis laukas ir kam jis naudingas?

Magnetinio lauko naudojimas yra plačiai paplitęs sąnarių ir raumenų skausmo malšinimui. Šis laukas daro poveikį kūne judančioms dalelėms, kurios turi elektros krūvį ir tuo būdu paveikia fizinius, cheminius ir biologinius procesus.

Magnetoterapija naudojama esant raiščių patempimams, raumenų, sąnarių skausmui, yra žinoma, kad  ji turi įtakos ne tik audinių atsinaujinimui, bet ir žaizdų gijimui. Statinis magnetinis laukas turi teigiamą poveikį sąnariams, ypač kelių ir klubų srityje. Magnetų poveikis taip pat naudingas raumenims, jungiamajam audiniui, kremzlėms.

Magnetų stiprumo matavimo vienetas yra gausas. Magnetinei terapijai naudojami magnetai turi būti ne mažiau nei 300 gausų, daugiausiai paplitę yra 400 – 800 gausų magnetai.


Poveikis įrodytas tyrimais

Dvigubai aklas placebo kontroliuojamas tyrimas dėl Statinio magnetinio lauko poveikis gydant osteoartritrą kelio srityje buvo tirtas dvigubai aklu klinikiniu tyrimu, kuris parodė, kad po 4 valandų magnetai parodė statistiškai reikšmingą efektyvumą lyginant su placebo. (Wolsko PM, et al, Alternative Therapies in Health and Medicine. 2004 Mar-Apr;10(2):36-43. PMID: 15055092)

Kita dvigubai akla studija parodė, kad statinių magnetų naudojimas ant skausmingo kelio sumažino skausmą ir pagerino judėjimo funkciją (Hinman MR, et al,  Alternative Therapies in Health and  Medicine. 2002 Jul-Aug;8(4):50-5.)


Saugumas ir paprastas naudojimas

Magnetinio lauko naudojimas medicinoje vis labiau pripažįstamas. Tai susiję su saugumu, paprastumu ir itin retu šalutinių poveikių pasireiškimu.

Aukštos kokybės keramikiniai magnetai skleidžia saugų magnetinį lauką, kuris prasiskverbia iki reikiamos vietos. Jointace magnetai yra 1100 gausų, tai yra vieni stipriausių magnetų.

 

Magnetus tereikia užklijuoti ant švarios ir sausos odos reikiamoje vietoje. Vienoje vietoje galima klijuoti iki 4 magnetų, priklauosmai nuo ploto ir pageidaujamo poveikio stiprumo. Nereikėtų naudoti magnetų ilgiau nei 12 valandų iš eilės, taip pat nenaudoti ant pažeistos odos ir jaunesniems nei 12 metų vaikams, nėštumo metu arba  kartu su elektroniniais prietaisais, pavyzdžiui širdies stimuliatoriumi. Magnetų negalima laikyti šalia magnetinių prietaisų, pvz. mokėjimo ir kitokių kortelių.