Gražūs plaukai - sveiki plaukai

Gražūs plaukai - sveiki plaukai

Plaukų slinkimas- ne tik vyrų problema. Ir nors moteriškas plikimas nesuformuoja aiškių ir didelių plikių, plaukų slinkimas moterims kelia daug daugiau neigiamų emocijų nei vyrams. Kodėl plaukai slenka? Kada reikėtų tuo susirūpinti ir kokių priemonių imtis, kad plaukai būtų gražūs, stiprūs ir žvilgūs?


Plaukų retėjimo priežastys

Moterų plaukų slinkimas gali būtiu susijęs su hormonų kiekiu jų organizme. Apie 20 proc. visų moterų plaukų slinkimas padidėja tam tikrais gyvenimo tarpsniais, pvz., po gimdymo. Jaunoms mamoms plaukai ima slinkti daugiau maždaug trečią mėnesį po gimdymo. Taip atsitinka todėl, kad dėl didesnio estrogeno kiekio vešliai nėštumo metu augę plaukai pereina į poilsio faze, kuri kaip tik ir trunka 3-4 mėnesius, tada iškrenta.

Plaukų slinkimas padidėja menopauzės periodu, nes tuoment mažėja atsakingo “už plaukų augimą” hormono- estrogeno- kiekis.

Kaip žinoma, plaukai- ne tik grožis, bet ir sveikatos atspindys. Sausi, ploni, lūžinėjantys plaukai gali būti ligos, kurios dar nejaučiame , simptomai. Pavyzdžiui, plaukai ima slinkti sergančioms skydliaukės ligomis, taip pat dėl rimtų infekcinių ligų, reumato, artrito, gripo, diabeto, vartojančioms kai kurių kontracepcijos priemonių, medikamentų (ypač vaistų nuo vėžio).

Plaukai jautrūs ir maisto medžiagų stokai. Jei stinga amino rūgščių, sutrinka greita baltymų sintezė, kuri būtina plaukams augti. Plaukai tampa sausi, negyvybingi, praretėja. Tad plaukų slinkimą gali sukelti ir įvairios dietos. Plaukams kenkia ir psichikos traumos, stresai, taip pat alkoholis, rūkymas.

Moterims, kaip ir vyrams, būdingas ir androgeninis plikimas. Šis plikimas atsiranda dėl paveldėtos plauko folikulo savybės ypatingai reaguoti į normalų kraujyje esančių androgenų kiekį. Tačiau moterų androgeninis plikimas nesuformuoja aiškių plikių: plaukai retėja visame galvos plote, labiausiai viršugalvyje.

Androgeniniam plikimui dažnai būdinga riebioji seborėja. Šis požymis atsiranda dėl androgenų stimuliuojamo poveikio riebalinėms liaukoms. Dauguma moterų iš pradžių pastebi seborėją, po to- slinkimą.


Šukuosena taip pat gali kenkti

Moterims plaukai gali pradėti slinkti, jei jos standžiai riša plaukus, mėgsta šukuosenas, kai plaukai stipriai įtempiami. Per daug energingas plaukų tiesinimas taip pat gali sukelti panašius poveikius. Plaukai būna jautresni, kai paveikti cheminių medžiagų. Tuomet jie tampa trapesni, neatsparūs sukimui ir tempimui. Plaukus gali žaloti ir šukos, ypač sintetinės, kvadratiniai s ar apvaliais dantukais.


Ką daryti?

Sunerimus dėl padidėjusio plaukų slinkimo reikėtų kreiptis į gydytoją, nes kartu su kosmetikos priemonių naudojimu turėtų būti gydomos ir slinkimą sukėlusios ligos.

“Cutrin” atskyrė vyrų ir moterų plaukų priežiūros priemones, nes:

  • Moterų plaukai ima silpnėti jau nuo 30 m. o, sulaukusios 55-erių, suplonėjusiais plaukais skundžiasi kas antra moteris. Vyrų plaukai metams bėgant, neplonėja.
  • Moterų plaukai dažnai būna dažyti.

Tad specialiai moterims sukutras “Cutrin BIO+ Energen” šampūnas, kondicionierius ir serumas:

  • Turi pagrindinius vitaminus, puoselėjančius plaukus.
  • Maitina galvos odą, stiprina naujai ataugančius plaukus.
  • Lėtina plaukų slinkimą, aktyvindamas plauko folikulo funkcijas ir pagreitindamas ląstelių atsinaujinimo procesą.
  • Tausoja plaukus, nenuplauna spalvos.

“Cutrin Bio+ Energen” produktus reikia naudoti 2 kartus per savaitę. Priemonėms pasibaigus, padaryti mėnesio pertrauką.