OPTIVE ŠEIMOS LAŠAI – vieninteliai Lietuvos rinkoje akių lašai su žmogaus ašarų osmoprotektoriais

OPTIVE ŠEIMOS LAŠAI – vieninteliai Lietuvos rinkoje akių lašai su žmogaus ašarų osmoprotektoriais

Trumpalaikį akių sudirginimą, o ilgainiui ir sausų akių sindromą gali paskatinti vėjas ir dulkės, saulės spinduliai, jūros ar baseino vanduo, sausas kondicionuojamų patalpų, lėktuvo ar automobilio salono oras, ilgas skaitymas, taip pat kai kurių vaistų vartojimas, amžiaus pokyčiai, gretutinės ligos, ilgalaikis kontaktinių lęšių nešiojimas, rūkymas, įvairios cheminės medžiagos. 

Ką privalo žinoti kiekvienas, kuriam ne tas pats, kas vyksta su jo akimis?

Sveikos akys nuolat būna padengtos ašarų plėvele, kuri atlieka kelias svarbias funkcijas: sutepa bei drėkina vokus, rageną, priekinę akies dalį, suformuoja lygų optinį ragenos paviršių, pašalina nešvarumus, saugo nuo infekcijos, aprūpina ragenos epitelį deguonimi. Ašarų plėvelę sudaro 3 sluoksniai: lipidinis, vandeninis (ašarų) ir mucino. Tai yra dinaminė struktūra, kuri dėl garavimo ir ašarų nutekėjimo gana greitai sutrūksta. Ant ragenos atsiradus sausoms vietoms, dauguma žmonių sumirksi. Taip atsikuria (susidaro) nauja plėvelė. Tačiau, sutrikus šios plėvelės funkcionavimui, išsivysto sausų akių sindromas – akių paviršiaus uždegimas dėl padidėjusios druskų koncentracijos ašarose.

Sausų akių sindromo simptomai

Nors sausų akių sindromo simptomai kiekvienam pacientui pasireiškia skirtingai, dauguma jų skundžiasi svetimkūnio pojūčiu, deginimu, foto fobija, praeinančiu matymo pablogėjimu, aptemimu ir bendru akių diskomfortu, kuris apibūdinamas braižymu, sausumu, graužimu, deginimu, smėlio jutimu. Paraudusios akys yra toks svarbus požymis, kad geriausi oftalmologijos specialistai rekomenduoja gydytojams, pamačiusiems paraudusias paciento akis, nedelsiant patikrinti, ar nėra sausų akių sindromo. Drėgnos akys taip pat gali būti sausų akių sindromo požymis, pasireiškiantis refleksiniu ašarojimu. 

Kaip išvengti sausų akių sindromo?

Vienintelė akies paviršiaus apsauga yra sveika ašarų plėvelė ir maksimali profilaktika nuo druskų sukeliamo akies paviršiaus streso. Norint išvengti nemalonių pojūčių, akys turi būti nuolat vilgomos, todėl pravartu turėti specialių akių lašų su natūraliomis organinėmis dalelėmis (žmogaus ašarų osmoprotektoriais), kurios patekusios į ląsteles sulaiko jose vandenį ir neleidžia druskoms jo pašalinti iš ląstelių, tokiu būdu užtikrindamos, kad akies paviršiaus ląstelės dėl druskų pertekliaus nežus ir toliau sėkmingai gamins visus tris ašarų plėvelės sluoksnius: 

1) riebalinį, kuris neleidžia vandeniui išgaruoti iš ašaros, 

2) vandeninį, kuriame yra medžiagos, saugančios akį nuo mikrobų ir virusų,

3) mucininį, dėl kurio ašara yra klampi ir laikosi prikibusi prie akies paviršiaus. 

Labai svarbus yra atsakingas požiūris į akis ir jų priežiūrą. Būtina pasidomėti, ką lašinate. Ar tai nėra lašai, kurių sudėtyje vanduo su ištirpusiomis druskomis ar konservantais?

2013 metais tarptautiniame moksliniame klinikinių tyrimų ir klinikinės praktikos leidinyje „Oculor Surface“ paskelbta, kad pagrindinė sausų akių ligos priežastis yra ašarų hiperosmoliariškumas, t. y. padidėjęs druskingumas dėl vandens trūkumo. Išties, apsaugoti ląsteles nuo per daug druskingų (hipertoninių) ašarų galima tik įsilašinant osmoprotektorių. Įrodyta, kad osmoprotektoriai (L-karnitinas ir eritritolis) slopina uždegimą, padeda akies paviršiaus ląstelėms išsaugoti vandenį net ir padidėjus druskų koncentracijai ašarose. 

Optive™ šeimos lašai - vieninteliai Lietuvos rinkoje akių lašai su žmogaus ašarų osmoprotektoriais.

Optive lašai skirti vandens trūkumo sausų akių sindromui lengvinti bei profilaktikai. Poveikis: skatinamas ląstelių atsinaujinimas, osmoprotektoriai blokuoja vandens pasišalinimą iš ląstelių, slopina uždegimą ir atstato sveiką akies paviršių. Galima naudoti su kontaktiniais lęšiais.

Optive Plus lašai skirti lipidų trūkumo ir mišraus tipo sausų akių sindromui slopinti, MLD (meibomo liaukų disfunkcija) ir profilaktikai. Poveikis: ricinos aliejus atstato ir stabilizuoja ašaros lipidinį sluoksnį, skatinamas ląstelių atsinaujinimas, osmoprotektoriai apsaugo ašaras bei akies paviršiaus ląsteles nuo dehidratacijos, slopina uždegimą ir atstato sveiką akies paviršių.

Optive Fusion lašai skirti vandens trūkumo ir mišraus tipo sausų akių sindromui lengvinti bei profilaktikai. Poveikis: greitai ir ilgam palengvina sausų akių simptomus, hialurono rūgštis stabilizuoja ašarų plėvelę, karboksimetilceliuliozė užtikrina ilgalaikę lubrikaciją, osmoprotektoriai apsaugo ašaras bei akies paviršiaus ląsteles nuo dehidratacijos, skatina ragenos regeneraciją. Galima naudoti su kontaktiniais lęšiais.

Optive Gel Drops unikalios formulės akių gelis su didele karboksimetilceliuliozės (KMC) koncentracija, saugantis ašarų plėvelę naktį. Poveikis: užtikrina komfortą ir ilgalaikę lubrikaciją. Pasižymi osmoprotekciniu poveikiu, dėl kurio iš karto ir ilgam slopinami sausų akių simptomai, apsaugomos ašaros bei akies paviršiaus ląstelės nuo dehidratacijos, skatinama ragenos regeneracija. 

Labai tirštų akių priežiūros priemonių trūkumas jas įlašinus – neryškus ir miglotas regėjimas. „Optive® Gel Drops“ yra skystesnė priemonė ir gali sumažinti šias problemas. Galima naudoti su kontaktiniais lęšiais. 

Daugiau informacijos http://www.optive.eu ir http://www.sveikaakis.lt