Dešimt amžinos jaunystės priesakų

Dešimt amžinos jaunystės priesakų

Nors žmogui genetiškai garantuotas amžius - 120 metų, iš tiesų mūsų gyvenimas gerokai trumpesnis. Japonai vidutiniškai gyvena iki 79 metų, australai, graikai, kanadiečiai ir švedai iki 78, vokiečiai ir amerikiečiai – iki 76 metų. Rusų ir turkų Ariadnės siūlas susivynioja gerokai anksčiau - jau po 67 metų. Nigeriečiai ir somaliečiai miršta dar anksčiau – apie 47 gyvenimo metus. 

Tarptautinė gydytojų, psichologų ir dietologų grupė sukūrė dešimt taisyklių, kurių laikantis gyvenimą galima šiek tiek pailginti ir suteikti daugiau malonumo mūsų žemiškai būčiai.

1. Nepersivalgykite

Vietoj įprastų 2500 kalorijų tenkinkitės 1500. Kartu jūs suteiksite iškrovą savo ląstelėms ir palaikysite jų aktyvumą. Ląstelės greičiau atsinaujins ir organizmas taps atsparesnis ligoms. Maitinkitės subalansuotai: valgykite ne daug, bet ir ne per mažai.

2. Meniu turi atitikinti jūsų amžių

30-metėms pirmosios raukšlelės atsiras vėliau, jei jos reguliariai valgys kepenėlių ir riešutų. Vyresniems nei 40 metų žmonėms naudingas betakarotinas. Sulaukus 50-ies kalcis palaiko kaulų, o magnis – širdies „formą“. Vyresniems nei 40 metų vyrams būtinas selenas, kurio yra sūryje ir inkstuose. Po 50-ies maitindamiesi žuvies produktais mes apsaugosime širdį ir kraujagysles.

3. Pasistenkite rasti sau tinkantį darbą

Darbas stimuliuoja jauną išvaizdą, tvirtina prancūzai. Tas kas nedirba, atrodo penkeriais metais vyresnis. Kai kurios profesijos, psichologų manymu, padeda išsaugoti jaunystę. Joms priskiriamos dirigento, filosofo, dailininko ir šventiko profesijos.

4. Susiraskite sau porą

Meilė ir švelnumas yra geriausia priemonė nuo senėjimo. Du kartus per savaitę seksu užsiiminėjantis žmogus atrodo 14 metų jaunesnis. Lytinio akto metu organizme išsiskiria endorfinas, kuris dar vadinamas laimės hormonu. Jis stiprina imuninę sistemą.

5. Turėkite savo nuomonę visais klausimais

Sąmoningai gyvenantis žmogus kur kas rečiau puola į depresiją ar būna prislėgtas, nei tas, kuris yra pasyvus ir „teka pasroviui“.

6. Judėkite

Netgi 8 minutės sporto per dieną ilgina gyvenimą. Judant išsilaisvina augimo hormonai, kurių gamyba ypač sumažėja sulaukus trisdešimties.

7. Miegokite vėsiame kambaryje

Įrodyta, kad miegantys 17-18 laipsnių temperatūroje ilgiau lieka jauni. Taip yra dėl to, kad organizmo medžiagų apykaita ir amžiaus ypatybių išryškėjimas taip pat priklauso nuo aplinkos temperatūros.

8. Retsykiais lepinkite save

Retkarčiais, nepaisydami įvairių sveiko gyvenimo būdo rekomendacijų, palepinkite save gardumynais. O jei jums labai patiko nauja suknelė ar rankinė, neverta tuoj pat galvoti vien apie ekonomiją.

9. Neužgniaužkite savyje pykčio

Tas, kuris nuolatos graužia tik pats save, vietoj to, kad papasakotų, kas jį jaudina, o kartais ir pasiginčytų, pasikeistų nuomone su aplinkiniais, labiau rizikuoja susirgti bet kuria liga, tarp jų ir vėžiu. Tarptautinio testavimo duomenimis, 64 procentai vėžiu sergančių respondentų, visada užgniaužia pyktį savyje.

10. Treniruokite smegenis

Kartkartėmis spręskite kryžiažodžius, žaiskite grupinius žaidimus, reikalaujančius protinės veiklos, mokykitės užsienio kalbų. Skaičiuokite mintyse, o ne tik skaičiavimo mašinėle. Versdami smegenis dirbti mes lėtiname su amžiumi prasidedančią protinių galimybių degradaciją. Kartu aktyviname širdies, kraujagyslių sistemos darbą ir medžiagų apykaitą.

 

Nemenčinės pl. 54a, LT-10103 Vilnius
+ 370 5 234 2020